انتخاب گل و گیاه مناسب

راهنمای انتخاب دسته گل عروس

انتخاب دسته گل عروس

یکی از اجزای ضروری و مهم در هر مراسم عروسی، دسته گل عروس است. این دسته گل چیزی است، که در عروسی نوید بخش یک زندگی شاد و پر از عشق می‌باشد. گل‌ها با ظاهر زیبایی که دارند، زیبایی عروس و لباسش را دوچندان می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب دسته گل عروس احساسات و عواطف ما را نشان می‌د‌هد. پس نباید نسبت به آن بی اهمیت بود و یا آن را ناچیز در نظر گرفت. در این محتوا تلاش کرده‌ایم تا شما را در انتخاب و خرید دسته گل عروس در اصفهان یاری نماییم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

دسته گل عروس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث نکات و راهنمایی انتخاب دسته گل عروس شویم، بهتر است بدانیم منظور از دسته گل عروس چیست؟ دسته گل، یکی از لوازم مهم و ضروری در مراسمات عروسی به شمار می‌آید. در واقع مجموع گل‌های زیبا و طبیعی که به سلیقه عروس خانم‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و در مجلس عروسی از آن استفاده می‌شود را دسته گل عروس می‌گویند. این دسته گل، نماد زیبایی و خوش اقبالی برای عروس خواهد بود. عروس خانم‌ها با قرار دادن دسته گل نزدیک سینه و دست در دست آقا داماد به سوی  مهمانان می‌روند.

نکات مهم در انتخاب دسته گل عروس زیبا

اگر در انتخاب دسته گل عروسی یک سری اصول و ریزه کاری‌ها را رعایت نکنید، ممکن است در کنار تمام زحماتی که برای زیبا شدن خود و مراسمتان انجام دادید، به نتیجه دلخواهتان نرسید. حال برای انتخاب یک دسته گل زیبا بهتر است نکات زیر را رعایت نمایید.

میزان بودجه از مهمترین عوامل در انتخاب دسته گل عروس

قبل از اینکه بخواهید برای انتخاب دسته گل  مناسب اقدام نمایید، بهتر است موجودی کارت بانکی خود و یا میزان پولِ همراهی خود را بررسی کنید. همچنین با خود بیاندیشید که چه میزان پول را قرار است هزینه کنید؟ چون در واقع میزان بودجه شما تعیین کننده قدرت خریدتان است. هزینه هر شاخه گل ممکن است از ۲۰ هزار تومان شروع شود، اما قیمت بعضی گل‌ها حتی به یک میلیون هم می‌رسد. پس قبل از خرید، بهتر است به هر کدام از وب سایت‌های فروش آنلاین گل در اصفهان سرزده و از قیمت دسته گل‌های مختلف مطلع شوید.

انتخاب دسته گل عروسیسنخیت دسته گل با لباس عروس

یکی دیگر از نکات مهمی که در انتخاب دسته گل عروس باید به آن توجه ویژه‌ای کرد، هماهنگی و سنخیت دسته گل با لباس عروس است. شما باید نوع و سبک لباسی که قرار است به تن کنید را بدانید تا بتوانید دسته گل زیبایی را سفارش داده و یا خریداری کنید. اگر قرار است لباس عروس شما بلند باشد، بهتر است دسته  گل آویزان و آبشاری را انتخاب کنید. زیرا این نوع گل هماهنگی زیبایی را با لباس ایجاد خواهد کرد. اگر قرار است لباس پرنسسی به تن کنید، دسته گل‌های گرد خیلی زیبا‌تر خواهند بود. به صورت کلی تناسب دسته گل با لباستان در زیبایی شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

تصمیم در انتخاب گل طبیعی و مصنوعی

از دیگر چالش‌هایی که عروس خانم‌ها برای انتخاب دسته گل با آن بسیار مواجه می‌شوند، انتخاب گل‌های طبیعی یا گل‌های مصنوعی است. این مسئله کاملا سلیقه‌‌ای است و بستگی به شرایط عروسی شما دارد. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به طبیعت علاقه دارید، انتخاب دسته گل طبیعی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. حال اگر مدت زمان جشن عروسی قرار است طولانی باشد، دسته گل طبیعی خیلی زود ممکن است پلاسیده گردد .پس می‌توان از گل‌های مصنوعی بهره برد. اما این نکته را فراموش نکنید که تازگی، طراوت و شادابی گل‌های طبیعی به هیچ وجه با گل‌های مصنوعی قابل قیاس نیست.

هماهنگی دسته گل با قد و هیکل عروس

در انتخاب دسته گل عروس بهتر است به قد و جثه خود حتما توجه داشته باشید. اگر جثه شما کوچک است و یا قد کوتاهی دارید، از دسته گلی استفاده کنید که کوچک باشد. حتی می‌توانید از گل‌های رنگی و متنوعی به جای یک گل خاص بهره ببرید. اگر قدتان بلند است و یا جثه درشتی دارید، از گل‌های دنباله‌دار و یا کشیده‌تر استفاده کنید تا قد شما را هم کشیده نشان دهد. نکته مهمی که باید به آن توجه بیشتری کرد آن است، که دسته گل عروس نباید همه دست و انگشتان عروس را پوشش دهد، بلکه باید بتوان انگشتر و ساعتی مچی را مشاهده کرد.

مطابقت دسته گل عروس با آرایش

یکی از موارد مهمی که باید هنگام انتخاب دسته گل مد نظر و توجه قرار گیرد، رنگ دسته گل است. بهتر است رنگ گل‌ها با پوست و از همه مهمتر، سبک آرایش عروس مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال برای پوست روشن از دسته گل‌های تیره و یا گل‌هایی که تیره هستند استفاده نکنید. اگر تم شما رنگی است دسته گل را با توجه به تم آرایشی کمی تیره‌تر انتخاب نماید. همین تضاد رنگ در زیباتر نشان دادن دسته گل نقش خیلی موثری دارد.

انتخاب دسته گل عروس مناسب

توجه به رنگ گل‌ها در دسته گل عروس

توجه به رنگ گل‌ از دیگر ملاک‌های انتخاب دسته گل عروس

در زمان‌های گذشته دسته گل‌های عروس به رنگ قرمز یا سفید بودند. اما در سال‌های اخیر از گل‌های رنگارنگِ زیبا و شاد در این نوع دسته گل استفاده می‌شود. سعی کنید در گل‌های عروسی خود از رنگ‌های گرم استفاده نمایید، زیرا رنگ‌های سرد جذابیت خیلی کمتری خواهند داشت. در میان تمام رنگ‌ها، رنگ‌هایی همانند قرمز، زرد، نارنجی و بنفش طرفداران زیادی دارند. اگر انتخاب رنگ‌ها برای شما سخت است، بهتر است همانطور که در قسمت پیش عنوان نمودیم، آن را با رنگ ناخن، آرایش، رژ لب، کراوات و گل جیبی داماد ست کنید.

استفاده از گل‌های فصلی زیبا

حتما نیاز نیست برای سفارش یک دسته گل عروس از گل های گران قیمت و لاکچری استفاده کنید. بلکه همان گل‌های فصلی که در دسترس بوده و از نظر قیمتی مناسب هستند، گزینه خوبی می‌باشند. گل‌های هر فصل از لحاظ ماندگاری بسیار بادوام خواهند بود. گل‌های فصل بهار گل‌های لاله، نرگس و کوکب به حساب می‌آیند. در فصل تابستان هم می‌توان از گل‌های رز و نرگس استفاده کرد. در فصل پاییز از گل آلسترومریا و گل داوودی و گل زبان بهره ببرید. گل‌های مخصوص فصل زمستان که برای دسته گل عروس مناسب به نظر می‌آیند، شامل گل شیپوری و گل یاسمن می‌باشند. البته تمام این موارد به سلیقه انتخاب کننده برمی‌گردد.

توجه به تزیین دسته گل

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد خوش سلیقه و مشکل پسند هستید  که به سختی انتخاب می‌کنید، بهتر است به این گزینه به منظور تزیین دسته گل فکر کنید. تزیین گل، برخلاف تصور بسیاری از افراد کار سختی نیست و تنها به ذوق و سلیقه نیاز دارد. بهتر است تزیین این نوع دسته گل خاص و متفاوت‌تر از دیگر دسته گل‌ها باشد. شما می‌توانید با یک روبان ساده و برگ‌های تزیینی آنها را دیزاین کنید. برای این‌کار نیاز است که گل‌‎ها در یک سطح کنار هم باشند و بلندی ساقه‌ها و تیغه‌های گل گرفته شود. ساقه گل را باید به شکل اریب ببرید، زیرا باعث طول عمر گل‌ها خواهد شد. برگ‌های زیبا و خوش رنگ با ترکیب گل‌ها و تورهای رنگی موجب هر چه زیباتر شدن آنها خواهد شد.

تزیین دسته گل با میوه و سبزی

در هنگام انتخاب دسته گل عروس با کمی ابتکار دسته گل‌ها را می‌توانید خیلی خاص و منحصر به فرد نمایید. استفاده از میوه و سبزی به همراه گل‌های خوشبو، زیبایی خاصی را به این دسته گل می‌بخشد. در کنار گل، میوه و سبزی می‌توان از تور، روبان و مروارید برای تزیین دسته گل استفاده کرد. انتخاب تمام این موارد به مکانی که قصد دارید مراسم را برگزار کنید بستگی دارد. اگر مراسم در خانه باشد باید از گل‌هایی استفاده کنید که بوی کمتری دارند، اما اگر در فضای  باز مانند باغ گرفته شود، انتخاب دسته گل خوشبو و معطر منعی نخواهد داشت.

انتخاب سبک دسته گل عروس

انتخاب سبک دسته گل برای عروسی

انتخاب سبک دسته گل عروس متناسب با سلیقه

برای آرایش دسته گل، سبک‌های خاص و متفاوتی وجود دارد. مدل و سبکی را انتخاب کنید که متناسب با لباس و سلیقه شما باشد. در ادامه انواع سبک را به صورت مختصر توضیح می‌دهیم.

  • سبک آبشاری دسته گل: دسته گل‌های آبشاری برای مراسم عروسی خیلی مجلل و تشریفاتی، مناسب هستند. در این مدل، گل‌ها به شکل آبشار از بالا به سمت پایین آویزان می‌گردند.
  • سبک بازویی دسته گل عروس: ساقه‌های بلند این نوع دسته گل تا آرنج شما را می‌پوشاند. این سبک دسته گل، حالت کلاسیک و قدیمی دارد.
  • سبک گرد: دسته گل‌های گرد برای هر لباس و جشنی مناسب هستند. دسته گل‌های گرد را معمولا همه گل فروشی‌ها طراحی نمی‌کنند، چون طراحی آنها نیاز به مهارت و تبحر خاصی دارد.
  • سبک دستبندی: اگر شما حوصله برای در دست داشتن مدام یک دسته گل بزرگ را ندارید، بهتر است از دسته گل‌های کوچک دستبندی استفاده کنید. این دسته گل دور مچ دست شما بسته می‌شود. این دسته گل‌ها اصولا مناسب لباس‌های عروسی ساده می‌باشند.

سخن پایانی

در این نوشتار تلاش شد تا نکات مهمی که در انتخاب دسته گل عروس وجود دارد را برای شما توضیح دهیم. با این وجود، در کنار تمام این نکات مهم، قیمت دسته گل عروس در زمان خرید دسته گل هم بسیار حائز اهمیت است. اگر در این زمینه با سوالی مواجه شدید می‌توانید از مشاوران فروشگاه آنلاین گل نیکراه کمک بخواهید.

گل نیکراه یک گل فورشی اینترنتی در اصفهان است که خدمات خود را به دو صورت حضوری و آنلاین ارایه می‌کند. شما می‌توانید برای سفارش اینترنتی دسته گل به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید. بعلاوه می‌توانید سوالات خود در زمینه انتخاب دسته گل مناسب و قیمت دسته گل عروس اصفهان، از مشاوره‌های کارشناسان ما بهرمند شوید. با خرید از فروشگاه گل نیکراه، نه تنها می‌توانید از قیمت‌های استثنایی ما استفاده کنید، بلکه سفارش خود را با بهترین کیفیت و در اسرع وقت در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *