گل و گیاه

 آشنایی با انواع گل‌های مناسب فصل بهار

گل های مناسب فصل بهار

فصل بهار نرم و آهسته می‌آید. از اواسط اسفند ماه، شاهد رد پای سبزی و جوانه‌ها در گوشه و کنار دنیا هستیم. وقتی که صفحه بهار به طور رسمی روی تقویم می‌نشیند، با حجمی از سبزی، در دور و اطرافمان و گل های مناسب فصل بهار روبرو می‌گردیم. این گل‌ها دل‌هایمان را به خوبی صفا می‌دهند. فصل بهار، فصل رویش و زایش است. به همین دلیل با آغاز آن، درختان شروع به شکوفه زدن و رویش می‌کنند. یکی دیگر از زیبایی‌های فصل بهار، رنگارنگ بودن گل‌ها است، که در میان آنها تعدادی گل بهاری به خوبی خودنمایی می‌کنند. در ادامه به معرفی این گل‌ها می‌پردازیم.

گل های مناسب فصل بهار

در کنار همه تغییرات دکوراسیون و خانه ‌تکانی‌ها، از گیاهان طبیعی برای زیبایی و طراوت فضای خانه‌هایمان استفاده می‌کنیم. در میان این گل‌ها، گل‌های بهاری طراوت و عطر خاصی دارند. بعلاوه، یکی از مهمترین سنت‌های ما ایرانیان در دید و بازدیدهای نورزوی، خرید آنلاین گل های بهاری در اصفهان و هدیه دادن آنها به عزیزانمان است. برای اینکه بتوانیم گل‌های مناسب‌تری را در این ایام به دوستانمان هدیه بدهیم، بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنیم که مناسب این فصل باشند. در ادامه به مهمترین گل‌های مناسب این فصل م‌پردازیم.

گل‌های بنفشه

یکی از گل‌های زیبای مناسب فصل بهار که امروزه در بسیاری از باغچه‌ها و حتی سطح شهرها کاشته می‌شود، گل بنفشه است. این گل علاقه خیلی شدیدی به نور آفتاب و دمای هوا در فصل بهار دارد. یکی از آن‌ها گل‌ بنفشه پنسی است، که به بنفشه دورگه هم معروف می‌باشد. البته بنفشه پنسی علاقه شدیدی به هوای خنک دارد. نگهداری از این گل، کار ساده و آسانی است. به همین دلیل از آن در گل آرایی محیط‌های شهری به خوبی استفاده می‌شود. این گل از چندین رنگ برخوردار است. رنگ‌بندی آن از سفید گرفته تا تقریبا سیاه و هر رنگ دیگری که به ذهنتان خطور کند را شامل می‌شود.

گل های مناسب فصل بهار

گل لاله

گل لاله عباسی از گل های مناسب فصل بهار

گل‌های لاله عباسی به دلیل نیاز زیادشان به نور آفتاب، از گل‌های بهاری باغچه‌ای در مناطق معتدل هستند. در مناطقی که آب و هوای گرمتری دارند، می‌توان از آنها در گلدان‌ها نگهداری کرد. در کل، گل‌های لاله رنگبندی فوق العاده‌ای دارند. این گل با رنگبندی که دارد، خودش را در دل هر فردی به خوبی جای می‌کند. گل‌های لاله در اندازه‌های مختلفی هستند. به طوری که کوچکترین آن ۱۰ سانتی‌متر و بزرگترینش به حدود یک متر می‌رسد.

سنبل

از دیگر گل های مناسب فصل بهار ، گل سنبل است که علاوه بر خانه، در سفره هفت سین هم مورد استفاده می‌باشد. گل سنبل جزء گیاهان پیازی است که می‌توانید پیازِ آن را چند سال نگهداری نمایید. گل‌های سنبل رنگ بندی بسیار زیادی دارند که هر رنگ آن دارای عطر و بوی خاصی است. سنبل از مشهورترین گل‌های بهاری به حساب می‌آید. در میان تمام رنگ‌های سنبل، رنگ صورتی بیانگر خوشی و لذت است.

گل اطلصی از گل های مناسب بهار

انواع گل اطلصی

گل اطلسی

خیلی از ما با شنیدن نام گل اطلسی، به یادِ فصل بهار در خانه‌های قدیمی می افتیم. این گل از گل های مناسب فصل بهار بوده و از آنجایی که به نور مستقیم خورشید نیاز دارد، بهترین روش نگهداری آن در باغچه است. در ضمن باید این نکته را مد نظر داشته باشید که میزان آب اضافی برای این گل مضر خواهد بود. عمر این گل‌های زیبا، معمولا تا پایان فصل تابستان است.

گل شب بو

از بهترین گل‌های بهاری، گل شب بو است. بسیاری از افراد علاقه شدیدی به این گل دارند. دلیل علاقه آنها به این گل، عطر و بوی خوش آن است. برخی از افراد در سفره هفت سین به جای گل سنبل از گل شب بو استفاده می‌کنند. گل‌های شب بو تحمل سرمای شدید را دارند. همچنین گل‌های شب بو به نور خورشید نیاز دارند. بهترین زمان کاشت این نوع گل، آخر زمستان و استفاده از نشاء آن است.

گل پامچال از گل های بهاری

گل پامچال از زیباترین گل های بهاری

پامچال

یکی از زیباترین گل‌های آپارتمانی که در نزدیکی عید آن را در گل فروشی‌ها به وفور می‌بینیم، گل پامچال است. به همین دلیل آن را به اسم گل نوروز هم می‌شناسند. گل پامچال در رنگ‌های متنوع و زیبایی وجود دارد. هر کدام از ما برای اینکه حس و حال بهتری به خانه‌هایمان هدیه دهیم، می‌توانیم از گل‌های پامچال استفاده کنیم. گل‌های پامچال به دمای بالا خیلی حساسیت نشان می‌دهند. حال در صورتی که دما خیلی بالا باشد، گلبرگ‌های خود را از دست می‌دهند. برای نگهداری این گل زیبا بهتر است آن را پشت پنجره با لایه‌ای از پرده قرار دهید.

گل مارگریت

از دیگر گیاهانی که در فصل بهار گل می‌دهند، گل مارگریت است. عمر این گل‌های زیبا خیلی زیاد است و گاهی تا فصل پاییز ادامه دارد. برای تزیین باغچه‌های خود با این گل، می‌توانید بذر آن را در فصل تابستان بکارید تا بهترین گل بهاری را داشته باشید.

گل نرگس از معروف‌ترین گل های مناسب فصل بهار

هرگاه سخن از فصل بهار به میان می‌آید، گل نرگس را نمی‌توان فراموش کرد. یکی از محبوب‌ترین گل‌های بهاری، گل نرگس است. این گل از گلبرگ‌های درخشان و زیبایی برخوردار است که این گلبرگ‌ها در رنگ ‌ها و اندازه‌های مختلفی هستند. برای دیدن گل‌های نرگس در بهار باید از فصل پاییز دست به کار شد و از زیبایی آن لذت برد. از قرار دادن آن در کنار دیگر گل‌ها به شدت خودداری نمایید، زیرا عصاره و شیره آن، گل‌های دیگر را خراب می‌کند. برای نگهداری گل نرگس به محیطی با نور کامل نیاز است، همچنین خاکی با زهکشی مناسب می‌خواهد.

نرگس معروف‌ترین گل بهار

انواع گل نرگس

گل قلب مریم

در میان تمام گل های مناسب فصل بهار ، گل قلب مریم گیاهی با ظاهری خاص است. گل‌های قلب مریم شبیه قلب نیست و در واقع همانند شلوارهای وارونه است.  گلبرگ‌های این گل شبیه به رنگ‌های صورتی و سفید است، که به صورت خوشه‌ای روی یک ساقه رشد می‌کنند.  این گل به محیطی نورگیر و سایه نیاز دارد. برای نگهداری گل قلب مریم بهتر است آن را بیش از حد خیس نکنید. رشد گل‌های قلب مریم بسیار خوب بوده و تا یک متر رشد پیدا می‌کنند.

گل لادن از زیباترین گل های مناسب فصل بهار

اگر شما هم جزء افرادی هستید که در مناطقی با آب و هوای معتدل زندگی می‌کنید، از گل‌های لادن به عنوان گل بهاری برای زیباسازی فضای خانه و یا یک هدیه ارزان برای دوستانتان استفاده نمایید. اگر این گل‌های بهاری را در گلدان نگهداری کنید و در معرض نور خورشید بگذارید، بسیار با طراوت‌تر  خواهند بود.

لادن گل بهاری

انواع گل لادن

گل مینای چمنی

در ایام بهار گل مینای چمنی در پشت پنجره‌ها به خوبی خودنمایی می‌کند. این گل در کنار بنفشه، جلوه بسیار زیبایی را در اوایل بهار خواهد داشت . اگر در منطقه زندگی‌تان، تابستان‌های خنکی دارید، می‌توانید در اواسط زمستان کاشت دانه را در فضای بسته شروع کنید و در اواسط بهار آنها را بیرون ببرید.

گل زنبق

در میان تمام گل های فصل بهار، گل زنبق جزء گل‌های سلطنتی به حساب می‌آید. زمان پادشاهی فرانسه این گل بسیار کاربردی بوده است. گل‌های زنبق در بهار شکوفه می‌دهند و با رنگ‌های زیادی که دارند چشم‌ها را به خود خیره خواهند کرد. این گل نمادی از وفاداری، امید و پیمان است و بهترین گزنیه برای سفارش باکس گل آنلاین در اصفهان می‌باشد.

گل های مناسب فصل بهار

گل زنبق

گل بهار

هر گاه که برف‌ها آب می‎‌شوند، نوبت به خودنمایی شکوفه‌های گل بهاری می‌رسد. زمان رشد این گیاه به شدت محدود است.  وقتی که تابستان می‌آید، این گیاه دیگر پژمرده می‌شود. اما وجود شکوفه‌های سفیدِ این گل زیبا که همانند دانه‌های برف هستند، ارزش نگهداری از آن را بالا می‌برد. گل‌های بهار، نور خورشید را بسیار دوست دارند و اصولا در خاک‌های مرطوب به خوبی نگهداری می‌شوند. این گیاه اندازه خیلی کوچکی دارد و نهایتاً به ۸ سانتی متر می‌رسد.

سخن پایانی

در این محتوا سعی کردیم در مورد مناسب‌ترین گل‌های فصل بهار صحبت کرده و آنها را به شما معرفی کنیم. هر کدام از گل‌های بهاری دارای ویژگی‌های خاصی هستند. از همه مهمتر گل‌های بهاری دارای عطر و طراوت خاصی هستند، که به کار بردن آنها به تنهایی یا در کنار هم جلوه خاصی را به سفره هفت سین یا فضای خانه شما در فصل بهار می‌دهند. با تمام این اوصاف اگر شما نسبت به این گل‌ها سوالی داشتید، می‌توانید از طریق مشاوران سایت گل نیکراه، پاسخ سوالاتتان را دریافت نمایید.
برای خرید گل و گیاه مناسب فصل بهار نیز می‌توانید بصورت حضوری به فروشگاه گل نیکراه که یک گل فروشی در اصفهان است مراجعه کرده و یا محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین از طریق همین سایت سفارش دهید. با سفارش اینترنتی گل در اصفهان، سفارش شما در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت برای شما به آدرس مورد نظرتان ارسال خواهد شد و بابت کیقیت و هزینه محصول و انتخاب دیزاین و گل‌های مناسب برای مناسبت مورد نظرتان نگرانی نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *