گل و گیاه

گل‌های شاخه بریده که ماندگاری بالایی دارند

گل های شاخه بریده مقاوم

گل و گیاهان نقش بسیار زیادی در شادابی و طراوت خانه‌ها دارند. انتخاب هوشمندانه گل‌ها متناسب با فضای موجود در خانه، از مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید آنلاین گل در اصفهان باید به آن توجه گردد. بیشتر افراد هنگام خرید یک شاخه گل یا یک دسته گل، به رنگ و شکل گل‌ها اهمیت می‌دهند، کمتر کسی به ماندگاری آنها دقت می‌کند. همه ما علاقه داریم که گل‌های خریداری شده از عمر طولانی برخوردار باشد. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه شدیدی به گل های شاخه بریده مقاوم دارید، در این محتوا شما را راهنمایی می‌کنیم که چگونه بعد از گذشت مدتی از خرید گل‌ها از داشتن آنها لذت ببرید.

انواع گل های شاخه بریده مقاوم

بسیاری از افراد به دلیل نداشتن وقت کافی، از گل‌های موجود در محیط زندگی خود به خوبی نگهداری و مراقبت نمی‌کنند. پس باید این گل‌ها خود از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشند. در ادامه مطلب به مهمترین انواع این گل‌های ماندگار اشاره می‌کنیم.

گل فریزیای زیبا و ماندگار

این گل از خانواده زنبق‌ها است، که بسیار خوشبو و معطر است و به دلیل بوی بسیار مطبوع، از آن در صنعت عطر سازی استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد به این گل علاقه دارند، زیرا این گل در رنگ‌های متنوعی در اوایل بهار می‌روید. گل فریزیا نمادی از وفاداری، معصومیت و خلوص و پاکی است. به همین دلیل در دسته گل عروس کاربرد بسیار زیادی دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است، که این گل تا دو هفته بعد از جدا شدن از ریشه خود زنده می‌ماند، به شرط اینکه هنگام جدا کردن، شاخه‌هایی را انتخاب کنید که گل‌های آن هنوز هم غنچه هستند و در شرایطی ایده آل از آن نگهداری گردد. اگر به دنبال هدیه‌ای خاص و ماندگار هستید، به راحتی می‌توانید به گل فریزیا اعتماد کرده و آن را به شخص مورد علاقه‌تان هدیه دهید.

گل های مقاوم

فریزیا از گل های ماندگار

گل داوودی از گل های شاخه بریده مقاوم

گل‌های داوودی به نام علمی chrysanthemum  یک نوع گل از تیره کاسنیان است، که چند ساله است و بومی کشورهای آسیا و اروپا می‌باشد. گل‌های داوودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ گونه مختلف دارند و در رنگ‌های متنوع یافت می‌گردند. در مراسم و مکان‌های مختلفی برای تزیین و گل آرایی از انواع گل داوودی به خوبی استفاده می‌کنند. علت آن هم ماندگاری بالای گل‌های داوودی است. در بسیاری از گلفروشی‌ها به خاطر پر کردن دسته‌های گل از این نوع گل به خوبی استفاده می‌گردد. زیرا این گل دارای گلبرگ‌های پر و زیادی است و موجب زیبایی دسته گل شما می‌شود. رمز اصلی بیشتر کردن عمر گل داوودی این است، که بعد از گذشت چند روز قسمت پایین شاخه را کمی جدا کنید و آن را در گلدان کوتاه قرار دهید و به این صورت برای مدت بیشتری از زیبایی آن لذت ببرید. به‌دلیل ماندگاری بالای این گل، انواع داوودی گزینه بسیار خوبی برای سفارش اینترنتی تاج گل ترحیم در اصفهان است.

گل میخک پرچین

گل میخک یا میخک قرنفلی گونه‌ای از میخک است، که به راسته میخکیان تعلق دارد. این گل برگ‌های پر و چین خورده و لبه‌هایی ناصاف دارد، معمولاً رنگ آن ترکیبی از دو رنگ متفاوت است. ظاهر این گل خیلی ساده به نظر می‌رسد؛ اما جزء گل‌هایی با قیمت ارزان است. گل‌های میخک را می‌توان تا دو هفته نگهداری نمود، به شرطی که پایین ساقه‌ها در آب قرار گرفته باشد و برگ وجود نداشته باشد. وجود برگ‌ها موجب باکتریایی شدن آب می‌شود.

میخک پرچین از گل های ماندگار

گل میخک پرچین

گل صحرا

هرگاه در مورد گل صحبت می‌کنیم، بیشتر انواع گل‌ رز در ذهن افراد تداعی می‌شود و کمتر کسی یاد گل‌های بیابانی که در آب و هوای خشک بیابانی ایران رشد می‌کنند، می‌افتد. در صورتی که بسیاری از گونه‌های این خارها بسیار زیبا هستند. از گل صحرا به گل خار مریم هم یاد می‌کنند. منظور از صحرا یک مکان بی آب و علف با یک شرایط زیستی بسیار دشوار می‌باشد، که هر گونه گیاه و جانوری که با این شرایط وفق پیدا کرده باشد، یک گونه قوی و با دوام است. گل‌های صحرایی هم این شرایط را دارا می‌باشند و بهترین انتخاب برای کسانی هستند که به دنبال گل های شاخه بریده مقاوم هستند. گل‌های صحرایی در شاخه‌های بوته‌ای شکل رشد می‌کنند. اگرچه این گل پوشیده از خار است، اما گل‌های کوچک و خوش رنگی تولید می‌کند. گل‌های صحرایی تنوع بسیار بالایی دارند. یک شاخه گل معمولی در بهترین حالت تا دو هفته دوام می‌آورد. این گل‌های زیبا تا هفته‌‎ها زنده می‌مانند و زیبایی خود را حفظ می‌کنند.

گل های مقاوم

گل شیر مرغ یا ستاره بیت اللحم

گل شیر مرغ یا ستاره بیت اللحم از گل های شاخه بریده مقاوم

گل شیر مرغ یا علف تگرتگی که به عنوان ستاره بیت اللحم نیز شناخته می‌شود، یک گیاه گلدار از تیره مارچوبه سانان و سنبلیان است که با نام علمی  Ornithogalum شناخته می‌گردد. شیر مرغ گونه‌های بسیار متنوعی دارد که ۱۳ گونه از آن در ایران یافت می‌گردد. این گل فوق‌العاده، ساقه‌های سبز و کشیده‌ای دارد و با گل‌های زیبا و سفید، مانند ستاره‌ای می‌درخشد. این گل در گل فروشی‌های تهران کمی نایاب است. این گل نشانه تولد حضرت عیسی مسیح است. اگر از این گل پس از چیده شدن به خوبی مراقبت کنید، تا یک ماه هم زنده و شاداب خواهد بود. برای تمیز نگه داشتن گلدان و آب نیاز است، هر روز آب گلدان را عوض کنید. سپس گلدان را کاملا بشویید تا گیاه پژمرده نشود. با این عملیات عمر گل‌ها بیش از دو هفته می‌رسد.

گل‌های استوایی و گرمسیری

اگر از هر گلی به خوبی مراقبت گردد، تا ۵ روز زنده و شاداب باقی می‌ماند. اگر به دنبال گیاهی هستید که گل‌های بزرگِ زیبا و خوش رنگ داشته باشد، گل‌های گرمسیری همان چیزی است که به آن نیاز دارید. مناطق گرمسیری جزء مناطق پر بارش و مرطوب هستند. وجود رطوبت بالا و هوای گرم در این مناطق موجب شده که ساختار گیاهان گرمسیری متفاوت باشد و دوام آنها افزایش پیدا کند. گل‌های استوایی، گونه‌های مختلفی دارند. مثل درفش گیاه، مرغ بهشتی، ارکیده و غیره برای افزایش عمر گیاهان، برگ‌های آنها را جدا کنید و در آب بگذارید. با این اقدامات گیاه شما تا دو هفته شاداب و سرحال باقی می‌ماند. گل‌های استوایی به گل‌های جینجر معروف هستند.

گل های شاخه بریده ماندگار

گل بنفشه آفریقایی

گل بنفشه آفریقایی از زیباترین گل های شاخه بریده مقاوم

گل‌های زیبا و جذابِ بنفشه آفریقایی یکی از با‌دوام‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌روند. این گیاه بسیار زیباست و می‌تواند نمای بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل شما بدهد. این گل از معدود گل‌هایی است که نیاز به مراقبت زیادی ندارد. تنها مسئولیت‌تان در قبال این گل زیبا، آبیاری به صورت هفته‌ای یکبار است. از آب دادن به برگ‌ها پرهیز کنید، زیرا وجود لکه‌های آب روی برگ‌های گل زیبایتان باقی می‌ماند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم لیستی از ماندگارترین گل‌های شاخه بریده را برای شما توضیح دهیم. هر کدام از این گل‌ها در کنار زیبایی بی‌نظیرشان از ماندگاری خوبی هم برخوردار هستند. چناچه مطلبی ناگفته مانده و یا پرسشی در ذهن شماست که نیاز به مشاوره تخصصی روی گیاه دارید، می‌توانید سوالات خود را از طریق مشاوران آنلاین مطرح نمایید.
بعلاوه، می‌توانید از طریق سایت گلفروشی آنلاین نیکراه، گل‌های مورد نظرتان را با دیزاین خاص و متناسب با مناسبت سفارش دهید.  گلفروشی نیکراه، بهترین و با کیفیت‌ترین انواع دسته گل، باکس گل و تاج گل را با زیباترین گل‌آرایی و با قیمت استثنایی عرضه می‌کند. یکی از خدمات کم‌نظیر این مجموعه نیز ارسال گل اینترنتی در اصفهان است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه فروشگاه این سایت، محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و به همراه سایر هدایای مورد نظر خود به آدرسی که مایل هستید ارسال کنید. سفارش شما در کمتر از چند ساعت با بهترین کیفیت به دست گیرنده خواهد رسید و به این ترتیب قادر خواهید بود، به‌راحتی دوستان و عزیزانتان را با هدیه‌ای خاص و زیبا سورپرایز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *