انتخاب گل و گیاه مناسب, گل و گیاه

بهترین گیاهان برای محیط‌های کاری و اداری

گیاهان مناسب محل کار

بسیاری از افراد، بیشتر تایم خود را بیرون از منزل و یا در محیط‌های کاری می‌گذرانند. حال برای اینکه این محیط‌ها تنوع و شادابی بالایی داشته باشند، نیازمند وجود گل و گیاهان متنوع هستند. بسیاری از گیاهان مختص محیط‌های باز یا باغچه‌ها هستند و قابلیت نگهداری در فضاهای بسته و یا محیط‌های کاری را ندارند، اما گل‌ها و یا گیاهانی هم هستند که مخصوص فضای بسته بوده و افراد از نگهداری آنها نهایت لذت را می‌برند. در این نوشته از نیکراه با خصوصیات گیاهان مناسب محل کار و نحوه نگهداریشان آشنا می‌شویم.

گیاهان مناسب محل کار و محیط‌های اداری چه ویژگی‌هایی دارند؟

قطعاً هر گیاهی برای نگهداری در محیط اداره مناسب نیست. گیاهان مناسب برای این محیط باید دارای ویژگی‌ها و یا خصوصیات خاصی باشند. در ادامه مطلب به بررسی این خصوصیات می‌پردازیم تا در صورتی که تمایل به خرید آنلاین گیاهان آپارتمانی در اصفهان و یا خرید حضوری را داشتید، بتوانید گیاهان مناسب را تشخیص دهید.

این دسته از گیاهان به آب کمی نیاز دارند؛ یعنی حتی با شرایط خشکی هم به راحتی رشد می‌کنند. از همه مهمتر نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی نداشته و افراد مبتدی و تازه کار هم به راحتی می‌توانند آنها را پرورش دهند. نکته جالب توجه آنکه گیاهان مناسب محیط های اداری همیشه سبز و شاداب هستند و جلوه بصری خاصی را ایجاد می‌کنند. البته بهتر است خیلی معطر نباشند، چرا که موجب ایجاد حساسیت می‌شوند. از خصوصیات بارز این گل‌ها می‌توان به تصفیه کنندگی مطلوب هوا نیز اشاره کرد.

آشنایی با گیاهان مناسب محل کار و محیط اداری

برای کمک به افراد، جهت ایجاد یک فضای کاری جذاب و دوست داشتنی، در ادامه مطلب، لیستی از بهترین گیاهان برای نگهداری در محیط کار را فراهم کرده‌ایم. فرقی ندارد محیط کار شما خیلی بزرگ و یا کوچک باشد، در این لیست، گیاهانی متناسب با تمام شرایط را ارائه می‌دهیم.

گیاهان مناسب محیط اداری

گیاهان مناسب برای محیط اداری

گیاه بامبو

بسیاری از افراد بر این باورند که گیاه بامبو گیاه شانس است. به همین خاطر نگهداری از این گیاه در شرایط و یا محیط کاری جهت ارتقای کسب و کار بسیار مفید به نظر می‌رسد. شما می‌توانید انواع گیاه بامبو را از بافته و یا پیچ خورده انتخاب کنید. این گیاه در محیط‌هایی کم نور به خوبی دوام می‌آورد. از قرار دادن آنها زیر نور مستقیم خودداری نمایید و همچنین هر چند روز یکبار کمی آب به گلدان آن اضافه نموده و مطمئن شوید که ساقه‌ها در آب فرو نمی‌روند.

پوتوس

این گیاه یکی از پرطرفدارترین گیاهان برای نگهداری در محیط‌های بسته و یا حتی مکان‌های اداری است. اغلب شما آنها را در محیط‌های کاری دیده‌اید. بر اساس مطالعات انجام شده گیاه پوتوس در جذب دی اکسید کربن، تولید اکسیژن و حذف فرمالدئید بسیار عالی عمل می‌کند. نگهداری از این گیاه، راحت و آسان بوده و به خوبی با شرایط مختلف سازگار می‌شود. از نظر آبدهی، بهتر است در تابستان هر ۱۰ روز یکبار و در زمستان هر ۱۴ روز یکبار به آن آب دهید. گیاه پوتوس به صورت آویز در دفاتر شما خودنمایی می‌کند. حتی آنها را می‌توانید بالای کمدهای بایگانی و یا در مکان‌های دیگر نصب کنید.

اسپاتی فیلوم از انواع گیاهان مناسب محل کار

محیط‌های کاری حتماً قرار نیست به صورت اداره یا دفتر کار باشند. بلکه حتی در بیمارستان‌ها که وجود این گل‌ها بسیار ضروری است، می‌توان آنها را مورد استفاده قرار داد. به همین خاطر افزودن آنها در هر محیطی صلح و آرامش و شادابی را به ارمغان می‌آورد. گیاه اسپاتی فیلوم یک گیاه تصفیه کننده هوا است که نگهداری آن خیلی آسان و به قول معروف گیاهی مقاوم است. این گل نیاز زیادی به نور خورشید ندارد. به همین خاطر، می‌توانید آن را در محیط‌های داخلی حتی بدون پنجره نگهداری کنید. با نگهداری گل اسپاتی فیلوم ترکیبات مضر همچنین فرمالدئید، بنزن، متیل و مونوکسید کربن را حذف می‌کنید. از طرف دیگر این گیاه، یکی از گیاهان مناسب برای نوروز است و می‌توانید از آن در روزهای نزدیک سال نو و یا پس از تعطیلات نوروزی برای زیباتر کردن محل کار خود استفاده کنید.

سانسوریا

اگر به دنبال سرسخت‌ترین گیاه برای محیط آپارتمان و یا محیط کار خود هستید، گیاه سانسوریا بهترین پیشنهاد است. این گیاه به عنوان گیاه مار هم معروف می‌باشد. سانسوریا نور کم و آبیاری محدود را هم به خوبی تحمل می‌کند و در تصفیه کنندگی هوا، عالی عمل خواهد کرد. با قرارگیری گیاه سانسوریا در مقابل نور خورشید، برگ‌های آن به شدت آفتاب سوخته می‌شوند. بنا به شرایط گیاه، هر دو تا ۶ هفته یکبار آن را آبیاری نمایید.

گیاه مناسب دفتر کار

بهترین گیاهان برای محیط های کاری

گیاه زامیوفولیا

زامیوفولیا گیاهی با برگ‌های سبز، پررنگ و سیاه بوده که زیبایی خاصی به محیط یا فضای کار شما می‌بخشد. اگر آنقدر مشغول کار هستید و خیلی کم می‌توانید به آبیاری این گیاه بپردازید، باید بگوییم اصلاً جای نگرانی نیست. چرا که این گیاه در مدت طولانی بدون آب هم دوام می‌آورد. بهتر است اصلا فریب نام پیچیده آن را نخورید. این گیاه در عین سرسخت بودن، شرایط نگهداری آسانی دارد. شاخ و برگ‌های آن زیبا و براق بوده، به طوری که تمام توجه بسیاری از بینندگان را به خود جلب می‌نماید. به خاطر اینکه ریشه‌های زاموفیلیا مقدار بسیار زیادی آب را در خود نگهداری می‌کنند، این گیاه، تا هفته‌ها بدون آب هم زنده خواهد ماند. برای خرید گیاه زاموفیلیا می‌توانید به فروشگاه اینترنتی گل نیکراه مراجعه کنید.

شفلرا از زیباترین گیاهان مناسب محل کار

گیاه شفلرا به عنوان یک دستگاه تهویه هوا شناخته می‌شود که بسیار مقاوم و سرسخت است. به همین خاطر تا مدت زمان بسیار زیادی آن را در محیط کار و یا آپارتمان می‌توانید نگهداری کنید.

گیاه فیلودندرون

فیلودندرون دارای برگ‌های قلبی شکل است که جزء گونه‌های با دوام به شمار می‌آید. مراقبت از آن بسیار آسان و راحت می‌باشد. از برگ‌های سبز براق و شاخه‌های دنباله‌دار آن نمی‌توان غافل شد. چرا که همین خصوصیات یک جلوه بصری خاصی به محیط می‌بخشد. فرقی ندارد محیط کار شما غرق در نور است یا در گوشه دنج قرار می‌گیرد، فیلودندرون در هر شرایطی به خوبی رشد خواهد کرد. البته این گیاه به رطوبت زیاد عادت ندارد و بهتر است میزان رطوبت آن در نظر گرفته شود.

کاکتوس‌های جذاب و زیبا

احتمالاً شما هم بارها شنیده‌اید که کاکتوس یک گیاه کم توقع و زیبا است که حتی افراد بی‌تجربه در زمینه پرورش گل و گیاه به خوبی از آن نگهداری می‌کنند. کاکتوس‌ها در مدل‌های مختلف، اعم از کوچک، بزرگ و رنگی در بازار عرضه می‌گردند. برای آبیاری این نوع گیاه در زمستان و پاییز هر سه هفته یکبار اما در طول بهار و تابستان هفته‌ای یکبار به آن آب دهید.

گیاه آگلونما از بهترین گیاهان مناسب محل کار

امروزه در بازارهای گل و گیاه، واریته‌های متنوع و فراوانی از گیاه آگلونما را شاهد هستیم. انواع گل آگلونما شرایط نگهداری آسانی دارد و در لیست گیاهان تصفیه کننده هوا نام برده می‌شود. در مقایسه با دیگر گیاهان، آگلونما جزء قدرتمندترین گیاهان در پاکسازی هوا در مکان‌های اداری است.

گیاه آگلونما برای محل کار

گیاه آگلونما برای محل کار

گل تیلاندسیا

اگر شما هم مدت‌هاست به دنبال یک گیاه اداری با ظاهری جذاب هستید که کوچک باشد و فضای زیادی را در بر نگیرد، گیاه تیلاندسیا را به شما معرفی می‌کنیم. نکته جالب توجه آنکه این گیاه به خاک نیازی نداشته و روی هر سطحی، قابل قرارگیری است. به عنوان مثال می‌توان آنها را در یک فنجان یا هر ظرف زیبای دیگری بچینید و از آنها لذت ببرید.

گیاه پاپیتال

گیاه پاپیتال به گیاه عشق معروف بوده و دارای برگ‌های رونده و ظریف می‌باشد که یک اثر هنری را خلق می‌کند و از بهترین گیاهان مناسب محل کار به شمار می‌رود. این گیاه با هر شرایط محیطی سازگار بوده و در دماهای متفاوت به خوبی رشد و نمو دارد، اما بهتر است آنها در برابر نور مستقیم خورشید نباشند.

گل فیکوس بنجامین

گل فیکوس بنجامین جزء گل‌های تزیینی و دکوراتیو در مکان‌های اداری است. این گل، آلاینده‌ها و آلودگی‌های مضر را به خود جذب کرده و در برابر حشرات مقاومت خوبی نشان می‌دهد. فیکوس بنجامین دارای برگ‌های سبز و براقی است که به محیط کار شما زیبایی خاصی بخشیده و همانند یک درخت در وسط فضای اداری می‌درخشد. آبیاری آن به صورت مرتب و هفته‌ای یک بار است.

گیاه دراسانا کامپکت

این گیاه دارای گلبرگ‌های بلند بوده و شرایط سختی برای نگهداری نداشته، اما در نور کم خورشید مقاومت بالایی دارد. از مهم‌ترین فواید نگهداری این گیاه، جذب تری کلر اتیلن محیط است. همین باعث می‌شود که افراد آن را برای نگهداری انتخاب کنند.

جمع‌بندی نهایی

تلاش کردیم در این مطلب به معرفی بهترین گیاهان مناسب محل کار و محیط‌های اداری بپردازیم. اکثر آنها با شرایط نور و آب کم می‌توانند رشد و پرورش یابند. ممکن است برای شما این سوال به وجود آید که این گیاهان را از کجا خریداری کنیم؟ گل فروشی آنلاین نیکراه تمام گل‌های محیط‌های اداری و فضاهای سربسته را در اختیار شما قرار می‌دهد. امیدواریم با خرید این گل‌ها، نهایت لذت و استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *