انتخاب گل و گیاه مناسب, گل هدیه

گل‌های ماه تولد بهمن

گل متولدین بهمن

در این مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین انواع گل متولدین بهمن  صحبت کنیم.
متولدین هر ماه خلق‌وخو و علایق متفاوت خاص خود را دارند. توجه به این علایق در داشتن آرامش و حس خوب بسیار کمک کننده است. داشتن آگاهی جهت خرید اینترنتی گل در اصفهان برای متولدین هر ماه، یکی از مواردی است که باعث می‌شود هدیه شما بسیار تاثیرگذار باشد.‌ بر اساس اصول طالع بینی، متولدین هر ماه ویژگی‌های شخصیتی و علایق متفاوتی دارند. به همین دلیل است که گل و گیاه مورد علاقه متولدین هر ماه مشخص و متفاوت است. گل‌های هر ماه بسته به فرهنگ و باورهای مردم هر کشور گوناگون می‌باشد. گل و گیاه مختص هر ماه به ویژگی‌های شخصیتی متولدین آن ماه شباهت دارد. در این مقاله قصد داریم گل‌های مناسب برای ماه تولد بهمن را بررسی کنیم.

خصوصیات اخلاقی متولدین بهمن

قبل از آنکه بخواهید با گل‌های متولدین این ماه آشنا شوید، اول باید با ویژگی‌های آقا و یا خانم متولد بهمن آشنایی داشته باشید. بهمن ماهی‌ها افرادی حساس، در عین حال استوار، دانا و آرامش دوست هستند. آنها زندگی را آسان می‌گیرند و آزادی‌خواهند. بهمن ماهی‌ها حساس و نکته سنج بوده و دیر عصبانی می‌شوند. آنها آزاردهنده نیستند، برنامه‌های خودشان را دارند و هرگز تغییر نخواهند کرد. ذاتاً افراد اجتماعی بوده و افکار متفاوتی را در سر می‌پرورانند.

متولد این ماه برای موفقیت و احساس رضایت در زندگی خود، نیاز به همسری ماجراجو و اهل مخاطره و ریسک دارند. متولدین بهمن ماه دارای دوستان زیادی بوده و از اقرار به نقطه ضعف‌های خود منزجر هستند. آنها عشق اول خود را برای تمام عمر در خاطر نگه می‌دارند. این افراد حسود و سوءزنی نیستند و تنها هارت و پورت و هیاهو دارند. در نهایت، آنها دیر ازدواج می‌کنند و در بیماری وسواس دارند.

انواع گل متولدین بهمن

شاید تصور کنید گل های مناسب فصل زمستان برای بهمن ماهی ها هم مناسب است، اما برخی از گل های مناسب آنها در فصول دیگر سال نیز رشد می‌کنند. گل‌های مناسب بهمن ماهی‌ها متعدد بوده، اما در میان آنها بعضی‌ها شناخته شده و معروف هستند که در این بخش به معرفی آنها می‌پردازیم.

گل مناسب متولدین بهمن

گل بنفشه

گل بنفشه

یکی از انواع گل‌های مورد علاقه و مناسب بهمن ماهی‌ها، گل بنفشه است. بنفشه نمادی از فروتنی، تواضع و وفاداری متولدین بهمن خواهد بود. برعکس نام گل بنفشه، این گل را می‌توان در رنگ‌های آبی، زرد یا کرم نیز در بازارها یافت. همانطور که می‌دانید اولین شکوفه‌های گل بنفشه در فصل بهار می‌رویند و تا چند ماه عمر مفید خواهند داشت و مجدد در فصل تابستان گل می‌دهند. این موضوع به معنای امید در این گل اشاره دارد و امید همان ویژگی است که در وجود بهمن ماهی‌ها نهفته است.
در این میان محبوب‌ترین نوع بنفشه، بنفشه آفریقایی است که علاوه بر شکوهمندی و در عین سادگی، نگهداری از آن بسیار آسان است. بنفشه گلی شگفت انگیز بوده که به آسانی تکثیر می‌شود و زیبایی منحصربه‌فردش آن را در بین دیگر بنفشه‌ها، پادشاه می‌کند.

گیاه بگونیا

متولدین بهمن ماه افرادی میانگرا بوده، یعنی گاهی اوقات خجالتی و آرام و گاهی اوقات پر انرژی هستند. متولدین این ماه میانه‌رو و متعادل هستند و نمی‌توان به طور کامل آنها را درونگرا یا برون‌گرا نامید. آنها برخی اوقات خجالتی و ساکت هستند و برخی اوقات هم پر انرژی و پر سر و صدا. گیاه متناسب با شخصیت آنها گیاه بگونیا است. این گیاه رنگی است اما رنگ‌های ملایمی دارد. همین رنگی بودن، توجه همه را به خود جلب می‌کند، اما بسیار ظریف، لطیف و دوست داشتنی است. گیاهی همانند بگونیا دو رنگ دارد و ویژگی‌های متولدین بهمن ماه را به خوبی در خود منعکس می‌نماید. این گیاه برگ‌های زیبا و خاصی دارد که دو رنگ هستند، اما رنگ‌های زیاد روشن و تندی در آنها مشاهده نخواهید کرد. در عین حال متین و موقر هستند.

گیاه آلوئه ورا از انواع گل متولدین بهمن

متولدین بهمن شیفته کمک به دیگران هستند. پس با نگهداری از یک گیاه آلوئه‌ورا، با یک تیر دو نشان خواهید زد. اول آنکه نگهداری از این گیاه زیبا، فراتر از ساده است، همچنین آلوئه‌ورا گیاهی تقریباً نابود شدنی محسوب می‌شود. این برای یک بهمن ماهی که عنصر وجودی‌اش خاک است و گاهی هم سر به هوا، یک مزیت به شمار می‌آید، چون می‌تواند این گیاه را نگه دارد.

گل های مناسب تولد بهمن ماهی ها

گل پامچال

گل پامچال

دیگر گل مخصوص ماه بهمن، گل پامچال است که اغلب به رنگ زرد یافت می‌شود. این گل مصرف خوراکی فراوانی دارد. بنابراین به شما توصیه می‌شود اگر برای متولدین بهمن قصد پخت کیک را دارید، آن را با چند گل پامچال تزیین کنید. پامچال نام سرده‌ای از گیاهان است که شامل حداقل ۵۰۰ گونه و تعداد بی‌شماری ارقام دورگه می‌شود. بیشتر این گونه‌ها و ارقام، از گیاهان پایا و چند ساله‌ای هستند که عمر کوتاهی دارند. اگر شرایط مناسبی برای پامچال‌ها فراهم کنید، تا ۵ سال زنده می‌مانند. وجود گل پامچال در منزل و محیط کار بسیار آرام‌بخش است. به همین خاطر بهمن ماهی‌ها به آن علاقه فراوانی دارند.

گل گلایول

بهمن ماهی‌ها اصولاً افرادی باهوش هستند و به امور مختلفی تسلط دارند. گل گلایل یکی از گل‌های مناسب برای متولدین بهمن است. چراکه نماد صبر، دانایی و تلاش است و می‌تواند یک گل زیبا برای متولدین بهمن ماه به حساب آید. در کشورهای مختلف برای اینکه عاشق، عشقش را به معشوق ثابت کند، اصولاً از گل‌های گلایول هم استفاده می‌کند. چون این گل به معنای یاد کسی بودن است.

ازآنجاکه بهمن ماهی‌ها امور را مطابق با میلشان پیش می‌برند و عدم توجه به رای و نظر دیگران می‌تواند برایشان مشکل آفرین باشد، ولی در رابطه با عشق صبور هستند. آنها همواره اهدافی را برای دستیابی دارند که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. به همین خاطر به شدت از گل‌های گلایول بهره می‌برند.

گل همیشه بهار

از دیگر گل‌های مناسب بهمن ماهی‌ها، گل زیبای همیشه بهار است که معمولاً در رنگ‌های زرد، نارنجی و گاهی به رنگ صورتی و کرم یافت می‌شود. این دو رنگ بسیار کمیاب می‌باشند. گل همیشه بهار نمادی از خورشید، شور، اشتیاق، ثروت و زیبایی است. خرید گل همیشه بهار بهترین انتخاب برای هدیه تولد با توجه به ویژگی‌های متولدین بهمن ماه خواهد بود.

گل های ماه تولد بهمن

میخک قرنفلی

میخک قرنفلی از دیگر انواع گل متولدین بهمن

این گل زیبا دارای تنوع رنگی زیاد و جذابی از جمله بنفش، قرمز، زرد و حتی سبز می‌باشد و بسیار ظریف و حساس بوده اما می‌تواند همانند یک بهمن ماهی شرایط سخت را تحمل کند. اصولاً گل میخک قرنفلی برای متولدین ماه‌های سرد سال بسیار گزینه مناسبی به شمار می‌آید. همچنین این گل سمبولیک بوده که داستانی در پشت آن نهفته است. گل میخک نمادی از عشق، شیفتگی و خاطرات و یادبود می‌باشد. پس از این گل می‌توان به عنوان یک هدیه زیبا برای مادران بهمن ماهی استفاده نمود. نکته مهم دیگر در مورد این گل، آن است که قیمت بالایی ندارد و با انتخاب آن می‌توانید امکان خرید دسته گل ارزان اما زیبا و شیک را برای خود فراهم کنید

گل یاسمن سپید

گل یاسمن سپید یکی دیگر از گزینه‌های جذاب از بین انواع گل متولدین بهمن ماه است. این گل دارای بوی بسیار عجیبی است که همین موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتر آن می‌شود. گل یاسمن سپید نماد شادی، شیرینی، دلپذیری، تعلق خاطر، دلبستگی، فروتنی و متانت متولدین بهمن ماه خواهد بود. نام علمی این گل، جاسمینوم است و می‌تواند در کنار گل گلایل سفید یک باکس زیبای گل، برای متولدین بهمن ماه باشد.

گیاه لاکی بامبو

این گیاه، ویژگی بلندپروازی و جدیت بهمن ماهی‌ها را به خوبی به تصویر می‌کشد و معمولا در محیط خانه دوام خوبی دارد. این گیاه با دیسیپلین و منظم محسوب شده که با نگهداری درست و به موقع از آن، رشد خوبی خواهد داشت.

جمع‌بندی نهایی

در این مطلب قصد داشتیم به معرفی بهترین گل‌های نمادین بهمن ماه بپردازیم و هر کدام را با توجه به خصوصیات اخلاقی متولد بهمن ماه بررسی نماییم. گل‌ها به واسطه زیبایی و رنگ و بویی که دارند، در سرتاسر جهان به عنوان هدیه، تقدیم دیگران می‌شوند. اگر نمی‌دانید برای متولدین بهمن چه گلی بخرید، باید بگوییم که گل‌های بنفشه، گلایل و همچنین گیاه آلوورا می‌توانند بهترین انتخاب باشند. اگر باز هم در انتخاب گل برای متولدین این ماه سردرگم هستید، از گل فروشی آنلاین نیکراه کمک بخواهید. این گل فروشی از مشاوران مجرب و متخصص در این زمینه تشکیل شده که به شما در امر خرید یاری می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *