گل و گیاه

راهنمای خرید گل طبیعی تازه

نکات خرید گل تازه

اصولا خرید کردن کار سختی نیست، اما این موضوع در مورد گیاهان صدق نمی‌کند. زیرا خرید اینترنتی گل طبیعی در اصفهان کاری بس دشوار است. گل‌ها مخلوقات بی‌نظیری هستند و هر وقت به کسی هدیه می‌دهید، در واقع روزش را خاطره انگیز کرده‌اید. پس بهتر است گلی را خریداری کنیم، که تمام ویژگی‌ها و خصوصیات گل طبیعی را به همراه داشته باشد. مقاله پیش رو یک محتوای خیلی تخصصی و پیچیده نیست. در این مطلب قصد داریم با بیان نکات خرید گل تازه ، در نحوه خرید گل‌های طبیعی، شما را راهنمایی کنیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اهمیت خرید گل‌های طبیعی تازه

استفاده و بکارگیری از انواع گیاهان، روح  تازه‌ای به محیط اطراف می‌دهد، همچنین افراد حاضر در آن مکان، انرژی خاصی می‌گیرند. فرض کنید که در منزل یا اتاق خوابتان چندین گیاه وجود داشته باشد، زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شوید، چشمتان به این گل‌ها می‌افتاد. دیدن این صحنه بسیار شادی آور و آرامش بخش است. همچنین می‌تواند دلیلی بر افزایش روحیه برای اول صبح باشد. به همین دلیل خرید گل‎های طبیعی شاداب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس در خرید آن‌ها باید به موارد بسیار زیادی توجه داشت.

مهمترین نکات خرید گل تازه طبیعی

قبل از اینکه اقدام به خرید گل‌های تازه و طبیعی نمایید، بهتر است به یک سری نکات توجه کنید. در ادامه مطلب این موارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

توجه به شرایط مکانی گل

منظور از شرایط مکانی، یعنی در وهله اول توجه کنید که گل‌ها را در کجا به راحتی می‌توان نگهداری کرد. آیا محلی که قرار است گل طبیعی در آن قرار گیرد، نوری به صورت مستقیم به آن می‌تابد یا حالت سایه است؟ این مکان در کدام جهت جغرافیایی قرار می‌گیرد. به عنوان نمونه مکان‌هایی که در راستای غرب هستند، بعد از ظهر بسیار گرم می‌شوند و آفتاب به آنها به صورت مستقیم می‌تابد. در حالی که در جهت شمال همیشه سایه است. شرق در طی روز آفتابی و بعد از ظهر سایه می‌شود، اما مکان‌های جنوبی در تمام روز به صورت یکسان نور را دریافت خواهند کرد. اگر نور خانه شما خیلی کم است، گلی طبیعی را انتخاب کنید که نیاز به آفتاب نداشته و اصولا سایه دوست است.

راهنمای خرید گل تازه طبیعی

نکات مهم در خرید گل طبیعی

توجه به جوانه گل‌ها از نکات خرید گل تازه

هنگام خرید گل ابتدا بهتر است به جوانه‌های آن توجه کنید. هر گونه تغییر، نظیر تغییر رنگ، پژمردگی یا شفاف شدن گل برگ‌ها نشان از تازه و یا پژمرده بودن گل‌ها است. هر یک از این موارد نشان می‌دهد که گل، مرحله اول خود را به تازگی طی کرده است. قسمت‌های داخلی شکوفه‌ها را با دقت نگاه کنید. این کار برای اطمینان نبود از بذرِ دانه است. زیرا گل‌های طبیعی تازه که به صورت تزیینی هستند، قبل از تولید بذرشان چیده می‌شوند. حال اگر بذری در آنها دیده شد، یعنی زمان خیلی زیادی از عمر گل‌ها باقی نمانده است. به بسته و باز بودن جوانه‌ها هم توجه کنید. شاخه‌هایی که جوانه‌های بسته‌ای دارند، اصولاً شکوفه‌های تازه‌تری هم خواهند داشت. چون شکوفایی جوانه‌ها باید در گلدان و بعد از خرید آن اتفاق ‌افتد. بنابراین گل‌های طبیعی به ویژه گل‌های رز و لاله، جوانه خیلی بسته‌تری دارند.

بررسی ساقه‌ها

بعد از بررسی جوانه و شکوفه‌ها حال نوبت به ساقه‌ها می‌رسد. ساقه گل‌های تازه و طبیعی باید محکم و استوار باشند. اگر ساقه‌ای خم یا شکسته شود، گل‌ها خیلی زود پژمرده خواهند شد. جوانه و یا شکوفه‌های گل، روی ساقه‌ها محکم هستند و در محل اتصال آنها هیچگونه انحنای غیرطبیعی به چشم نمی‌خورد. رنگ انتهای ساقه‌ها باید سبز و سفید باشد. در واقع، ظاهر آنها مشخص می‌کند که تازه بریده شده‌اند یا نه. اگر انتهای ساقه‌ها قهوه‌ای، زرد یا فرسوده بود، این نکته را بدانید گل‌ها به اندازه کافی تازه نیستند.

ناگهانی به خرید گل‌های تازه نروید

ممکن است شما هم در نگاه اول عاشق گل زیبایی شوید، اما مکان و فضای نگهداری آن را در نظر نگرفته باشید. در این صورت فقط شانس زنده ماندن گل را کم کرده‌اید. باید با در نظر گرفتن تمام شرایط نگهداری و فضای آن اقدام به خرید گل‌های طبیعی تازه نمایید. به عنوان مثال، بسیاری از فروشگاه‌ها گل‌هایی را عرضه می‌کنند که اصلا با آب و هوای آن منطقه سازگاری ندارند. پس به این مورد توجه خاصی داشته باشید. قبل از خرید کمی درباره آن گل در گوگل تحقیق کنید که اگر مناسب شما بود آن را تهیه نمایید.

تازه بودن برگ‌ها از مهمترین نکات خرید گل تازه

همه برگ‌های روی ساقه، باید سبز و همانند گلبرگ‌ها، سالم و تازه باشند. اگر برگ، قهوه‌ای و پژمرده بود و یا در امتداد ساقه لکه‌های مشاهده گردید، آن گل یا برگ‌ها عمر و دوام زیادی نداشته و باید از خرید آن‌ها صرف نظر نمایید.

نکات مهم خرید گل طبیعی

خرید عنچه‌ها از نکات مهم خرید گل تازه

به جای گل باز، غنچه بخرید

اصولاً گل‌هایی که باز شده باشند، بیشتر خودنمایی می‌کنند و بیشتر از هر گیاه دیگری توجه خریداران را به خود جلب می‌کنند. اما بهتر است از خرید این گل‌ها صرف نظر نمایید و گل‌هایی که خیلی باز شده و یا رشد کرده‌اند را کنار گذاشته و غنچه‌ها را انتخاب نمایید.

تصور کنید انواع گل میخک با رز یا تعداد زیادی گل خوشرنگ را خریداری کرده‌اید. آن‌‌ها را درون یک تنگ آب قرار داده و انتظار دارید که مدت زیادی از وجود گل‌های رنگارنگ لذت ببرید. اما نتیجه آن طور که شما می‌خواهید رقم نخواهد خورد. زیرا گیاه شما دوران طلایی گلدهی خود را در فروشگاه سپری کرده و زمان زیادی از شکفته شدن گل‌های آن گذشته است. پس مدت زمان خیلی محدودی از تماشای گل‌ها لذت خواهید برد. حال اگر گلی تازه و طبیعی را انتخاب کنید که هنوز غنچه‌های باز نشده باشد، دوران گلدهی و باز شدن آن در خانه شما اتفاق افتاده و مدت زمان خیلی بیشتر و بیشتری شاهد رویش گل ها خواهید بود.

حمل و جابجایی درست گل‌ها از دیگر نکات خرید گل تازه

جابجایی و حمل گیاه از درب مغازه و یا فروشگاه بسیار حائز اهمیت است. اگر گل شما جزء گل‌های شاخه بریده بلند است آن را با یک نخ لطیف با گره‌ای سبک به هم ببندید و قد گیاه را به وسیله چوب و یا استفاده از نخی که آن را به قسمتی از وسیله‌ی حمل و نقل بسته‌اید، کنترل نمایید. بهتر است گل‌های تازه طبیعی بلند را به صورت عمودی قرار دهید به گونه‌ای که آسیبی به گل‌ها نرسد. همچنین در هنگام سفارش تاج گل ترحیم در اصفهان حتما به روش حمل و نقل آن توجه کنید تا گل‌های شما پیش از رسیدن به مقصد خراب نشوند.

برای تازگی گل ضمانتنامه بگیرید

بعضی از فروشندگان گل و گیاه، گل‌های طبیعی خود را تضمینی به خریداران عرضه می‌کنند. به عنوان مثال اگر گلی را به عنوان گل تازه به شما فروختند، اما به محض رسیدن به منزل علامت‌های پژمردگی در آن بروز نمود، قطعا آن گل تازه نبوده است. پس با وجود گارانتی یا ضمانت نامه می‌توانید به فروشنده رجوع کنید. البته ناگفته نماند که فروشندگان خیلی کمی این کار را انجام می‌دهند، زیرا ضمانت گیاهان یا گل‌ها کار راحت و آسانی نخواهد بود.

مشورت با متخصصان امور گیاهان قبل از خرید

از دیگر نکات خرید گل تازه این است که اگر نشانه‌ها و یا ویژگی‌های گل‌ تازه را نمی‌دانید، بهتر است از متخصص در این زمینه سوال کنید و از ایشان بخواهید شما را راهنمایی کند. اینگونه افراد می‌توانند علم و تجربه خود در مورد گل‌ها و نکات مهم را به شما بازگو کنند. هر فردی که در گل فروشی‌ کار می‌کند، قطعا راهنمای خوبی نخواهد بود. در اغلب اوقات، آنها فقط فروشنده هستند و اطلاعات خاصی در مورد گل‌ها و گیاهان ندارند. از مشورت با افراد متخصص، خجالت نکشیده و این موضوع را جدی بگیرید. هر سوالی که در  مورد گل‌های تازه طبیعی دارید می‌توانید با ما در میان بگذارید.

راهنمای خرید گل تازه

انتخاب گل فروشی معتبر

انتخاب گل فروشی معتبر از مهمترین نکات خرید گل تازه

مکان‌های متعددی برای خرید گل‌های طبیعیسرحال و تازه وجود دارد، اما بهتر است هر کدام را بررسی کرده و مناسب‌ترین و معتبرترین فروشگاه را انتخاب نمایید. برای نمونه، با مراجعه به فهرست گل فروشی های شهر اصفهان می‌توانید بهترین گل فروشی را در محدوده زندگی خود پیدا کنید و برای خرید به آنجا مراجعه کنید.

نشانه‌های گل‌های ناسالم یا غیر تازه

متاسفانه در کنار گل‌های تازه و طبیعی، گل‌های ناسالم هم در فروشگاه به چشم می‌خورند. این گل‌ها دارای نشانه‌هایی هستند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

  • برگ زرد گل‌ها: زرد بودن گل‌ها نشان از کمبود مواد مغذی، آبیاری بیش از حد و یا هر دو مورد خواهد بود.
  • آفات یا بیماری: بعضی از گل‌ها دارای آفات و حشرات موذی در خود هستند. اگر در تشخیص آنها دقت نکنید ممکن است با آوردن گل‌ها به خانه، دیگر گیاهان و گل‌ها را آلوده نمایید.
  • پژمرده بودن برگ‌ها: این مورد به طور قطع نشان دهنده آن است که آب کافی به گیاه نرسیده است. در این مورد از خرید گل یا گیاه جدا خودداری نمایید.

آیا امکان سفارش آنلاین گل طبیعی تازه وجود دارد؟

در این مطلب تلاش کردیم شما را با اریه نکات خرید گل تازه در انتخاب گل‌های طبیعی سالم‌تر و زیباتر راهنمایی کنیم. چنانچه هنوز هم سوالی در این زمینه برای شما باقی مانده و یا پرسشی در ذهن دارید، می‌توانید سوالات خود را از طریق مشاوره نیکراه مطرح نمایید. کارشناسان با تجربه ما آماده پاسخگویی به شما هستند.
بعلاوه، می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاه گل نیک راه، به انواع محصولات این مجموعه اعم از انواع باکس گل، تاج گل، دسته گل و غیره دسترسی داشته و محصولات مورد نظر خود را به صورت آنلاین سفارش دهید و آنها را در آدرس مورد نظر خود تحویل بگیرید. مجموعه نیک راه به عنوان بهترین گل فروشی آنلاین در اصفهان، تازگی و کیفیت همه محصولات خود را تضمین کرده و سفارش شما را با بهترین شرایط و در کوتاه‌ترین زمان به دست شما خواهد رساند. پس فرصت را از دست ندهید و برای خرید گل طبیعی تازه به فروشگاه سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *