انتخاب گل و گیاه مناسب, مناسبت‌های خاص

نکات مهم برای گل آرایی مراسم عروسی

نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی

گل آرایی مجالس جشن و عروسی نقش بسزایی در زیباتر کردن محیط و سالن آن ایفا می‌کند. فاکتورهای مختلفی در گل آرایی مراسم مختلف در نظر گرفته می‌شود. با گل آرایی زیبا، می‌توانید مجلس را به شیک‌ترین و رمانتیک‌ترین فضا تبدیل کنید. گل آرایی مجالس در اصفهان بهترین راه برای تزیین و زیبایی محل برگزاری جشن‌ها و به حساب می‌آیند. برای اجرای گل‌آرایی زیبا، قطعاً باید یک سری نکات و هماهنگی‌ها در نظر گرفته شود. در این مطلب، نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی را جمع آوری کرده و در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

فاکتورهای مهم در گل‌آرایی مراسم عروسی

از مهمترین فاکتورهایی که در گل‌آرایی عروسی باید در نظر گرفت، سبک آن است. چون گل‌آرایی عروسی تنها در صورتی زیباتر اجرا می‌گردد، که با دیگر عناصر محیط، هارمونی و یکپارچگی خاصی داشته باشد و در واقع بتواند این زیبایی را به رخ بکشد. به عنوان مثال در سبک روستیک که ساده گرایی، اصل مهم آن است، با استفاده از چوب، برگ و گل‌های طبیعی می‌توان این سبک را پیاده كرد.

نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی

در این محتوا سعی کرده‌ایم تا پیش از گل‌آرایی سالن عروسی، به موارد و مسائلی اشاره داشته باشیم. این موارد را با شخص یا اشخاصی که قرار است، گل‌آرایی جشن شما را انجام دهند در میان بگذارید. مهمترین نکات شامل موارد زیر است:

در نظر گرفتن بودجه

مطابق با آمارها، چیزی حدود ۸ درصد بودجه عروسی مربوط به بحث گل آرایی است. در این زمینه ایده‌های جذاب و فراوانی وجود دارد، که بهتر است با همسر و شریک آینده‌تان مشورت کرده و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، یکی از مدل‌های گل‌آرایی را انتخاب کنید.

قیمت گل آرایی مراسم عروسی با توجه به حجم گل‌های به کار رفته، میزان کار روی آنها و غیره متفاوت است. برخی از افراد تصور می‌کنند که فقط گل‌آرایی‌هایی که با حجم زیاد انجام شده، زیبا هستند در صورتی که اینگونه نیست. بسیاری از اوقات، گل‌آرایی و دیزاین با حجم گلِ کم نیز زیبا به نظر می‌رسد. پس در وهله اول باید ببینید که چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید و تا چه حد برایتان این هزینه مقرون به صرفه است.

نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی

نکات مهم گل آرایی عروسی

زمان برگزاری مراسم عروسی

از دیگر نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی که باید به آن توجه داشته باشید، فصل و ماه برگزاری جشن است. این مسئله در انتخاب گل‌های مربوط به بحث گل‌آرایی سالن، تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. همچنین ممکن است بعضی از گل‌ها در آن فصل و یا ماه موجود نباشند. همچنین ظهر یا شب بودن زمان برگزاری مراسم، حائز اهمیت است. مثلا در تایم ظهر، به دلیل گرم بودن هوا، ممکن است گل‌ها زودتر پژمرده شوند و یا از بین بروند و باید تدابیری اندیشیده شود. پس بهتر است زمان برگزاری عروسی را با گل آرایان در میان بگذارید.

توجه به شکل و معماری تالار از دیگر نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در گل‌آرایی عروسی باید به آن توجه گردد، شکل و معماری تالار عروسی است. زمانی که فضای داخلی تالار و محوطه آن باز باشد، به انتخاب و اجرای ایده‌ها برای گل آرایی، کمک بسیاری می‌کند. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً قبل از انتخاب تالار، با طراح و شخصی که قرار است گل‌آرایی تالار را انجام دهد، مشورت کنید و فضای تالار را از نزدیک با ایشان ببینید.

در نظر گرفتن تعداد مهمان‌ها

نکته‌ای که از موارد قبلی مهم‌تر است، در نظر گرفتن تعداد مهمان‌های شماست. زیرا گل آرایان متناسب با تعداد مهمان‌ها تخمین صحیحی از حجم گل‌ها می‌ز‌نند.

بررسی تم عروسی از دیگر نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی

قبل از برگزاری مراسم، بهتر است به این موضوع فکر کنید که تم عروسیتان چه سبکی باشد. سبک‌های فانتزی را بیشتر می‌پسندید یا سبک‌های ساده؟ آیا دوست دارید تم جشنتان پر زرق و برق باشد یا معمولی؟ جشن عروسی پرخرجی دارید یا اقتصادی؟ پاسخی که در جواب این پرسش‌ها می‌دهید، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در گل آرایی جشن عروسی شما داشته باشد.‌ زیرا متناسب با تم عروسی، رنگ گل‌ها، حجم و نوع گلی که قرار است به کار برده شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هماهنگی گل‌آرایی در همه قسمت‌ها

گل آرایی مجلس عروسی شامل تمام بخش‌های تاج، دسته گل عروس، داخل سالن، ماشین عروس و روی میزها می‌شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که در گل‌آرایی باید رعایت شود، هماهنگی و داشتن یک تم مشترک بین تمام قسمت‌ها است.

نکات مهم در گل آرایی عروسی

گل آرایی مراسم عروسی

عناصر مهم در گل آرایی مراسم عروسی

یکی از مواردی که حتماً باید در دیزاین گل‌آرایی عروسی رعایت گردد، هارمونی و تناسب بین عناصر این هنر می‌باشد. این عناصر عبارتند از:

تزیین جایگاه عروس و داماد

یکی از اصلی‌ترین مکان‌ها برای گل‌آرایی عروسی، جایگاه عروس و داماد است که باید در آن از یک سری سازه‌های بلند استفاده کرد تا دیزاین آن بیشتر به چشم آید. برای تزیین میز میزبان هم، باید به هارمونی رنگ‌ها در میز، فضا و فرم مهمانی، توجه ویژه‌ای داشت. برای دیزاین میز معمولاً دسته گل‌های کروی به کار برده می‌شود.

گل‌آرای دسته گل عروس

یکی از مهمترین و خاطره انگیزترین عناصر در مجالس عروسی، دسته گل‌ها هستند که بنا به نوع عروسی، سبک و تم آنها متفاوت می‌باشند. مثلاً در عروسی‌های فرمالیته و عروسی‌هایی که زمان طولانی‌تری دارند، از دسته گل‌های مصنوعی استفاده می‌شوند. زیرا هم مقرون به صرفه هستند و هم ماندگاری بیشتری دارند. اما در عروسی‌هایی که تعداد مهمان‌های بیشتری وجود دارد، بهتر است دسته گل‌های طبیعی و با رنگ و رخ زیبا به کار برد. بعلاوه، باید حتما به نکات مهم انتخاب دسته گل عروس دقت شود.

گل آرایی ماشین عروس از دیگر نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی

در مجالس عروسی یکی از لذت بخش‌ترین قسمت‌های گل‌آرایی، ماشین عروس است. در گذشته تنوع زیادی در گل‌آرایی ماشین و نوع گل آن نبود. بیشترین حالت تزیین ماشین عروس، در آن زمان، به شکل گرد بود که با گل‌های داوودی و گلایول تزیین می‌کردند. اما امروزه با تنوع زیاد دیزاین، مدل ماشین و نوع دسته گل، برای هر نوع گل آرایی دستمان باز است.

گل آرایی بخش ورودی مراسم

بخش ورودی مراسم دقیقاً اولین جایی است، که نظر هر مهمان را جلب می‌کند و برای جلب توجه بیشتر باید از سازه‌هایی استفاده کرد، که برای مدت طولانی مقاومت کند. همچنین در هوای آزاد خراب نشود و بیشتر از گل‌های با دوام استفاده گردد.

گل آرایی مجلس عروسی

عناصر مهم در گل آرایی عروسی

گل‌های مناسب برای گل‌آرای مراسم عروسی

برخی از افراد انتخاب مشخصی برای گل‌های جشن عروسی دارند و برخی هم به دنبال گل‌های خاص هستند، انتخاب گل‌های مراسم عروسی سلیقه‌ای است و افراد در محدوده سلیقه و علایق خود آنها را انتخاب می‌کنند؛ اما به طور کلی مهمترین نکته در این زمینه، رعایت اصول گل آرایی مجالس است. در ادامه به چند نمونه از معروف‌ترین و مناسب‌ترین گل‌های مناسب عروسی اشاره می‌کنیم.

گل رز

گل‌های رز در دنیا سمبل عشق هستند. تعداد فراوانی از انواع رز وجود دارند. رز‌ها در رنگ‌های متفاوتی پرورش می‌یابند و هر رنگ، نماد یک حس است. بهتر است برای انتخاب این نوع گل با طراح گل مشورت کنید.

گل‌های لوکس شمعدانی

به‌تازگی، شکوفه‌های بزرگ برای میز مهمان‌ها، توجه زوج‌های جوان را به خودش جلب کرده است. امروزه زوج‌ها با کمی کلاسیک بودن، مشکلی ندارند و دوست دارند علاوه بر ظروف فلزی، از گل‌های شمعدانی هم استفاده کنند.

گل ارکیده

ارکیده می‌تواند انتخاب افرادی باشد که یکنواختی را دوست ندارند. استفاده از این گل برای تزیین ماشین و دسته گل عروس و گل‌آرایی جایگاه عروس در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. این گل مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی دارد.

گل شیپوری

اگرچه گل لاله، زیبایی خاصی دارد اما خیلی‌ها به دلیل نداشتن رایحه، ترجیح می‌دهند انتخاب دیگری داشته باشند. گل شیپوری علاوه بر ظاهر زیبا، رایحه ای دلپذیری هم دارد. این گل در رنگ سفید و صورتی هم مشهورتر است.

قیمت گل آرایی مراسم عروسی

با توجه به بودجه و سلیقه خودتان بهترین و شیک‌ترین گل آرایی را انتخاب کنید. با طراح خود در مورد قیمت گل‌هایی که دوست دارید مشورت نمایید. او متناسب با بودجه شما، گل‌ها را انتخاب می‌کند. هزینه اصلی و قیمت گل‌ها متناسب با حجم و رنگ آنها، مکان جغرافیای برگزاری مراسم، دستمزد تیم گل‌آرایی و غیره متفاوت می‌باشد.

گل آرایی مراسم عروسی در اصفهان با بهترین قیمت

گل‌آرایی یکی از سبک‌های دیرینه زیباسازی فضا برای برگزاری مجالس مختلف از جمله عروسی است، که امروزه طرفداران زیادی دارد. نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی شامل موارد زیادی از جمله مسیر ورودی، جایگاه عروس و داماد، میز شام و غیره می‌شود. در گل آرایی این دسته مراسم باید به نکات مهمی از جمله برقراری هارمونی، انتخاب سبک، نوع گل، تعداد و سبک گل آرایی توجه کنید. با در نظر گرفتن این موارد، گل‌آرایی فضای شما به زیباترین شکل انجام می‌گردد.
برای گل‌آرایی مجلس خود توسط افراد متخصص، تنها کافیست با گل نیکراه که یک گل فروشی ارزان در اصفهان است، همراه باشید. این گلفروشی بهترین سبک را در کمترین زمان و مناسب‌ترین قیمت برای شما اجرا می‌کند. بعلاوه، برای سفارش آنلاین دسته گل عروس و یا خرید اینترنتی گل برای خواستگاری می‌توانید روی کمک گل آرایان هنرمند این مجموعه حساب کنید. در این مجموعه، همچنین می‌توانید به خرید آنلاین باکس گل اصفهان و یا سفارش اینترنتی دسته گل اصفهان اقدام کنید و سفارش خود را در کوتاه‌ترین زمان در آدرس مورد نظرتان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *