گل هدیه

گل مناسب متولدین ماه اسفند و مفاهیم آن

گل متولدین اسفند

استفاده از گل و گیاه یک راهکار عالی برای زیبا کردن محیط خانه و دادن رنگ و لعاب به محیط اطراف می‌باشد. هر شخصی دوست دارد، که در سالروز تولدش دسته گلی زیبا را هدیه بگیرد، اما این کار با خرید گل هدیه آنلاین در اصفهان مخصوص ماه تولد برای فرد بسیار با معنی‌تر خواهد شد. برای هر ماه یک نوع گل مخصوص در نظر گرفته شده است. هر کدام از آنها نماد خاص و پیامی ویژه دارند. شکوفا شدن هر گل در همان ماه موجب شده تا گل به آن ماه تعلق گیرد. در این مطلب با ما همراه باشید، تا انواع گل متولدین اسفند را به شما معرفی کرده و آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع گل متولدین اسفند

همانطور که پیشتر هم اشاره نمودیم، هر ماه تولد، گل مختص به خود را دارد. اسفند ماه هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در ادامه مطلب هر کدام از آنها را به صورت مختصر شرح می‌دهیم.

گل نرگس

اولین و نمادی‌ترین گل در میان تمام گل‌های اسفند ماهی‌ها گل نرگس است. نرگس‌ها یک نوع گل زمستانی به حساب می‌آیند که با شروع فصل زمستان در اکثر گل فروشی به فراوانی یافت می‌گردند. گل نرگس، بسیار خوشبو و رویایی است و جزء بهترین هدایا برای متولدین اسفند ماه خواهد بود. این گل جایگاه خاصی در ادبیات، افسانه‌ها و قصه‌ها دارد و در بسیاری از مناطق ایران پراکنده شده است. گل‌های نرگس، بسیار حساس و ظریف هستند که پیام آور شادی و امید برای اسفند ماهی‌ها هستند. گل‌های نرگسی که در بازار موجود هستند، در دو رنگ سفید و زرد به چشم می‌خورند که رنگ سفید آن به فراوانی در کشور یافت می‌گردد.

انواع گل نرگس

دو نوع عمده از گل‌های نرگس در ایران وجود دارند که شامل نرگس شیراز و نرگس شهلا هستند. بقیه گل‌های نرگس در رنگ‌های سفید و نارنجی به چشم می‌خورند. در کشورمان ایران انواع مختلفی از گل نرگس رشد می‌کند و امکان کاشت و پرورش آنها وجود دارد که از جمله آن نرگس شهلا، نرگس مسکین، نرگس شیراز و غیره را می‌توان نام برد.

گل نرگس گل متولدین اسفند

گل نرگس گل متولدین اسفند

نماد گل نرگس

هیچ گلی به اندازه گل نرگس مظهر بهار و زیبایی نیست. این گل، نماد آخرین ماه سال و آغازگر بهار است. نام این گل برگرفته از یک اسطوره یونانی است که وقتی بازتابی از چهره خود را درآب دید، ذوق زده شده و در آب غرق گردید. گل‌های نرگس فقط نماد غرور نیستند، بلکه آنها نمادی برای شروعی جدید و تولدی دوباره و تجدید حیات هستند. گل نرگس که زیباترین گل متولدین اسفند است، سال به سال جوانه زده و شکوفه می‌دهد و نماد وفاداری و آرامش است.

خواص گل نرگس

رایحه گل نرگس، بسیار مطبوع و خوشایند است که نه تنها متولدین اسفند ماه را جذب می‌کند، بلکه هر فردی را شیفته خود می‌نماید. اما این رایحه فقط یک بوی خوش نیست، بلکه درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها است. از جمله خواص مهم آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در زمان‌های گذشته از عطر گل متولدین اسفند ، منظور نرگس، برای درمان سردردهای مزمن و گرفتگی‌های بینی استفاده می‌کردند. رایحه آن یک خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد عفونی کننده قوی دارد که مانع از رشد سلول‌های سرطانی می‌گردد.
  • ماساژ دادن روغن گل نرگس در هر کدام از قسمت‌های بدن که دردناک است، موجب کاهش درد و رفع آن می‌شود. درمان یبوست، اسهال، بیماری‌های زنان هم از جمله خواص آن است.
  • گل نرگس برای پوست، مفید بوده و برای درمان کک و مک، لکه‌های پوستی و شفافیت و لطافت پوست می‌توان از آن بهره برد.

گیاه عنکبوتی

معمولا متولدین اسفند ماه، افرادی از خود گذشته و بسیار مهربان هستند که همیشه مراقبت کردن از دیگران را در اولویت کار خود قرار می‌دهند. متولدین این ماه افراد سختگیری نیستند و همانطور که گفتیم به ظواهر اهمیت نمی‌دهند. با توجه به ویژگی‌های گفته شده در رابطه با متولدین این ماه، گیاه عنکبوتی مناسب‌ترین  گل متولدین اسفند است. گیاه عنکبوتی گیاهی بسیار تطبیق پذیر است که می‌تواند در شرایط مختلف رشد کند و احتیاج به آبیاری منظم و نگهداری خاصی ندارد.

گیاه اگلونما

یکی دیگر از ویژگی‌های متولدین اسفند ماه علاقه به پاکی و تصفیه هوا است. از این رو گیاه آگلونما یکی از مناسب‌ترین گیاهان برای این افراد است. زیرا این گیاه جذاب، هوای محیط را به خوبی تصفیه خواهد کرد و همین موضوع موجب خواب و استراحت راحت متولدین اسفند ماه می‌گردد. همچنین موجب شده تا این گیاه به گل مورد علاقه اسفند ماهی‌ها تبدیل گردد. این گیاه به رسیدگی و نور کمتری هم نسبت به سایر گیاهان نیاز دارد. پس حتی اگر چند روز به آن رسیدگی نکنید، به مشکلی بر نمی‌خورد و به رشد خود ادامه می‌دهد.

گل نسترن دیگر گل متولدین اسفند

گل نسترن یا همان رز وحشی، دومین گل برای متولدین آخرین ماه زمستانی است که دارای رایحه‌ای خوشایند و ماندگاری طولانی است و اغلب در رنگ‌های قرمز، سفید و زرد یافت می‌گردد. این گل جذاب و خاص، نشان دهنده آرزوها، حس همدلی و دوست داشتن اسفندی‌ها است.

گل نسترن دیگر گل متولدین اسفند

گل نسترن

ویژگی و خصوصیات اخلاقی اسفند ماهی‌ها

حال که به انواع گل متولدین اسفند اشاره کردیم، بهتر است بدانیم خصوصیات اخلاقی اسفند ماهی‌ها چگونه است تا مطابق با آن گل‌های مخصوص را خریداری نماییم.

ظریف و حساس بودن

نرگس، گل ظریفی است که با اندکی فشار و سختی در هم می‌شکند، اما در عین حال گلی مقاوم در برابر سرما، سختی‌ها و ناملایمت‌های زندگی است. نرگس نماد تولد و آغاز دوباره است. زمانی که کل طبیعت، به خواب زمستانی رفته است،‌ نرگس‌ها متولد می‌گردند و رنگ و بویی متفاوت به روزهای سفید و خاکستری زمستان می‌بخشند. گل‌های نرگس به عنوان هدیه‌ای، شادی و امید را به گیرنده می‌دهند و برای افراد ظریف و حساس پیشنهادی عالی هستند. نرگس‌ها را باید در کنار هم در بسته‌های بزرگ تهیه نمایید. بعضی از افسانه‌ها معتقدند که نرگس‌ها هر چقدر نماد امید و شانس باشند، نرگس‌های تک شاخه بد شانسی می‌آورند.

متعادل بودن روحیه آنها

اسفند ماهی‌ها افرادی معتدل هستند و آنقدری که سایر ماه‌ها به ظواهر اهمیت می‌دهند، برای آنها اهمیتی ندارد. نرگس گلی ساده است که علیرغم ظاهر زیبا، از جمله گل های لوکس به حساب نمی‌آید. این گل با عطر سرمست کننده خود انسان را به رویاهای جذاب می‌برد، رویاپردازی دقیقا همان ویژگی بارز و جدانشدنی از خصوصیات متولدین اسفند ماه است.

سازگار و مدارا کننده بودن اسفند ماهی‌ها

متولدین اسفند ماه افراد سازگار و مدارا کننده هستند و گل متولدین اسفند یعنی گل نرگس نمادی از گذشت و بخشش است. خلاقیت از نمادهای گل نرگس است که با شخصیت خیال پرداز و داستان پرداز قوی این ماه مطابقت دارد. این افراد مهربان‌اند و در عین حال که رویا پرداز هستند، به خوبی با محیط و شرایط سازگار می‌شوند.

گل های متولدین اسفند را از کجا بخریم؟

در این مطلب تلاش کردیم هر آنچه در مورد گل‌های مناسب متولدین اسفند ماه لازم است برای شما شرح دهیم. چنانچه مطلبی ناگفته مانده است و یا پرسشی در ذهن شماست یا نیاز به مشاوره تخصصی روی گیاه خاصی دارید، می‌توانید سوالات خود را از طریق ارتباط با مشاوران اینترنتی گل فروشی آنلاین نیکراه مطرح نمایید. بعلاوه، اگر قصد خرید گل برای دوستان و عزیزانتان در مناسبت‌های مختلف را دارید، می‌توانید از طریق صفحه فروشگاه این سایت، اقدام به خرید آنلاین دسته گل و باکس گل نمایید. گل نیک راه به عنوان یک گل فروشی آنلاین در اصفهان، آماده پذیرش انواع سفارش‌های شما برای گل آرایی مجالس و مراسم در اصفهان است و هنرمندان گل آرای ما گل متولدین اسفند را با دیزاین‌های زیبا و منحصر به فرد برای هدیه به عزیزان شما آماده کرده و در اسرع وقت به آدرس مورد نظرتان ارسال می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *