گل هدیه

گل مصنوعی هدیه بدهیم یا گل طبیعی؟

گل طبیعی یا مصنوعی

بسیاری از افراد علاقه زیادی به گل‌ها دارند، تا جایی که خرید گل طبیعی در اصفهان و سایر مناطق به یکی از مهمترین انواع هدیه در میان مردم تبدیل شده است. گل‌ها بهترین هدایا به شمار می‌روند، زیرا ممکن است تا سال‌های طولانی در کنار عزیزان شما باقی بمانند. با هدیه دادن یک گیاه به کسی که دوستش دارید، به او ثابت می‌کنید که آرامش و سلامتی او برای شما بسیار مهم است. این هدیه هیچ وقت تکراری نمی‌شود و هدیه گیرنده همیشه با نگهداری آن به یاد شما می‌افتد. اما به راستی گل طبیعی گزینه مناسبی برای هدیه دادن است یا گل مصنوعی؟ در این پست تلاش کرده‌ایم تا در مورد گل طبیعی یا مصنوعی و برتری هر کدام از گل‌ها برای هدیه دادن سخن بگوییم تا آخر مطلب همراه ما باشید.

گل طبیعی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم بدانیم کدام یک از گل‌ها برای هدیه دادن مناسب هستند، بهتر است با ماهیت آنها آشنا شویم. همانطور که از نام این نوع گل بر می‌آید، یکی از زیباترین و سالم‌ترین نوع گل بوده که عطر و بوی خاصی به همراه دارد. این گل و به خصوص گیاهان، هوای خانه را به خوبی پاکسازی و تصفیه می‌کنند، همچنین محیط شادی را به ارمغان می‌آورند. گل‌های طبیعی ممکن است گل‌دار یا بدون گل باشند.

گل مصنوعی چیست؟

گل‌های مصنوعی، مصنوعاتی هستند که بر اساس مواد غیر طبیعی همانند پارچه یا فوم و غیره ساخته می‌شوند. همچنین آنها شباهت بسیار زیادی به گیاهان و گل‌های طبیعی دارند.

مزیت هدیه دادن گل‌ طبیعی

با بررسی ویژگی و مزیت هر کدام از انواع گل طبیعی یا مصنوعی ، قطعا انتخاب آنها برای هدیه دادن آسان‌تر خواهد شد.

داشتن ظاهری زیبا و با طراوت

آنچه از طبیعت بر می‌آید اصیل و زیبا بودنِ آن است. این زیبایی به روح انسان، نزدیک‌تر است. انسان‌ها عاشق زیبایی هستند و با این زیبایی، روح خسته خود را التیام می‌بخشند. زیبایی‌های طبیعی هم همواره دارای اصالت هستند. گل‌های طبیعی و زنده هم از این زیبایی برخوردار هستند. تماشای زیبایی موجودی همانند گل که زنده و سرشار از طراوت است، بر روح بیننده تاثیر شگرفی دارد. با هدیه دادن گل طبیعی، می‌خواهیم زیبایی و طراوت را به نشانه عشق و دوستی به عزیزانمان هدیه بدهیم.

هدیه دادن گل طبیعی یا مصنوعی

مزیت هدیه دادن گل‌ طبیعی

برخورداری از عطر و رایحه دل انگیز

بسیاری از گل‌های طبیعی دارای عطر و بوی مخصوص به خود هستند. همه ما با هر کدام از این عطرها خاطره‌ای را در ذهن ثبت کرده‌ایم. حال، با هدیه دادن آنها خاطرات خود را تداعی کرده و به یاد می‌آوریم. به عنوان مثال، گل رز با عطر دل انگیزشان تا اعماق وجودمان را مملو از حس خوبِ دوست داشتن می‌کنند. از نظر علمی هم عطر و بوی هر کدام از گل‌ها، خواص درمانی و آرامبخشی دارد.

شادی بخش بودن گل طبیعی

گل‌های طبیعی را افسونگران شادی‌بخش می‌شناسند. فرض کنید در همین لحظه یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان برای شما یک دسته گل رز طبیعی در اصفهان هدیه آورد. قطعاً دیدن این گل‌های زیبا و با طراوت می‌تواند هورمون‌های شادی بخش زیادی را در مغزتان آزاد نماید. شما تحت تاثیر این هورمون‌ها آرامش و رضایت خاطر خیلی بیشتری خواهید داشت. انواع گل طبیعی یا مصنوعی با تاثیر روانی که بر جو یک فضا دارند، غم و تشویش اطراف را به شدت کاهش می‌دهند. به همین دلیل برای عرض تسلیت و شادباش انتخاب هوشمندانه و مناسبی هستند.

انتقال ناگفته‌ها و احساسات با گل طبیعی یا مصنوعی؟

در بسیاری مواقع که نمی‌توانید احساسات درونی و ناگفته‌های خود را به زبان بیاورید، مثلاً ناگفته‌هایی از جنس عشق و دوست داشتن، گل های طبیعی به یاری شما آمده تا بتوانید احساسات درونی خود را به عشقتان ابراز کنید. یادتان باشد که هدیه دادن گل‌های طبیعی راهی رازآلود و شاعرانه در عین لطافت، برای رساندن احساسات نهفته در قلبتان به طرف مقابل خواهد بود.

ثبت لحظات احساسی

اگر شما برای لحظات مهمی نظیر درخواست ازدواج، مراسم ازدواج، به دنیا آمدن فرزند و غیره بیت انتخاب گل طبیعی یا مصنوعی تردید دارید باید بدانید که اگر گل‌های طبیعی و زیبا را در نظر گرفته‌اید. قطعا لحظات احساسی خود را با این گل‌ها ثبت کرده‌اید. تنها کافیست کمی ظرافت و خلاقیت به خرج داده و از گل‌هایی خاص استفاده کنید.

مزایای گل‌های مصنوعی برای هدیه دادن

هرچقدر که گل‌های طبیعی برای هدیه دادن زیبا به نظر می‌رسد، اما بسیاری از افراد علاقه فراوانی به هدیه گرفتن گل‌های مصنوعی نشان می‌دهند. در ادامه مطلب به مزایای گل‌های مصنوعی برای هدیه دادن اشاره می‌کنیم.

گل طبیعی بخریم یا مصنوعی

مزایای گل‌های مصنوعی برای هدیه دادن

داشتن طول عمر بیشتر

گل‌های مصنوعی نسبت به گل‌های طبیعی طول عمر خیلی بیشتری دارند و مدت خیلی طولانی‌تری در فضا باقی می‌مانند.

عدم نیاز به مراقبت

در مورد نیاز به مراقبت در گل طبیعی یا مصنوعی باید گفت که همه گل‌های طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. این مساله در مورد نگهداری از گل های شاخه بریده مهمتر است. در حالی که گل‌های مصنوعی نیازی به نگهداری و مراقبت و حتی آبیاری ندارند. شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را گردگیری کرده و یا حتی بشویید.

صرفه جویی در وقت و هزینه با گل طبیعی یا مصنوعی؟

ااگرچه در صورت تمایل به هدیه داد گل طبیعی، خرید دسته گل ارزان در اصفهان نیز امکان‌پذیر است اما، گل‌های مصنوعی از نظر قیمتی نسبت به گل‌های طبیعی مناسب‌تر هستند و نیازمند مراقبت آن ‌چنانی نیستند. گل‌های مصنوعی نیازی به آبیاری مکرر ندارند. همین امر موجب صرفه جویی در وقت می‌شود. این گل‌ها نیازی به خاک و تعویض آن هم ندارند.

تنوع بالای رنگ

اگر برای انتخاب گل طبیعی یا مصنوعی به دنبال تنوع رنگ بیشتری هستید باید بدانید که شما به راحتی می‌توانید گل‌های مصنوعی را در رنگ‌های مختلف بیابید.

مقایسه گل طبیعی با مصنوعی

هدیه دادن گل طبیعی یا مصنوعی

قابلیت سفارش در مدل‌های مختلف

مهمترین مزیت دیگری که گل‌های مصنوعی دارند، این است که می‌توانید به راحتی آن‌ها را در مدل‌های متنوع، مطابق با میل و سلیقه خود سفارش دهید.

گل طبیعی یا مصنوعی؟

با تمام مزایا و ویژگی‌هایی که برای هر دو گل عنوان نمودیم، حال وقت آن است که به یک نتیجه گیری اصلی برسیم که کدام یک از گل‌های طبیعی و مصنوعی برای هدیه دادن مناسب هستند؟ در جواب باید گفت این انتخاب به عوامل گوناگونی نظیر بودجه، سلیقه فرد هدیه گیرنده و غیره بر می‌گردد. اما هنوز بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که دغدغه‌ی نگهداری و مراقبت از گل‌های طبیعی را نداشته باشند و از زیبایی ثابت گل‌های طبیعی استفاده کنند. گل‌های طبیعی حس سرزندگی را در هر کدام از ما روشن نگه داشته و امید به زندگی را بالاتر می‌برند. بنابراین، گل‌های طبیعی از نظر بسیاری از افراد هدیه بسیار مناسب‌تری هستند.

 گل طبیعی را از کجا سفارش دهیم؟

حال که تا حدی به مساله مربوط به انتخاب گل طبیعی یا مصنوعی پرداختیم، شاید بخواهید یک گل فروشی آنلاین در اصفهان را بشناسید. گل نیک راه یک گل فروشی ارزان در اصفهان است که خدمات خود را به صورت حضوری نیز ارایه می‌کند. با سفارش دسته گل آنلاین در اصفهان از طریق سایت گل نیک راه،  نه تنها گل‌های با کیفیت و زیبایی را با مناسب‌ترین قیمت دریافت خواهید کرد، بلکه می‌توانید سفارش خود را برای دوست یا عزیزتان به آدرس او بفرستید و با این کار او ا . فروشگاه گل نیک راه، می‌توانید انواع تاج گل تسلیت و تبریک، سفارش آنلاین باکس گل رز در اصفهان و ارسال هدیه در اصفهان را به راحتی ثبت کرده و آن را در کوتاه‌ترین زمان تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *