انتخاب گل و گیاه مناسب

گل‌های مناسب برای تاج گل مراسم ترحیم

تاج گل برای مراسم ترحیم

در همه کشورها استفاده از گل برای ابراز همدردی و دلداری به افرادی که عزیزانشان را از دست داده‌اند، رایج است. در سال‌های خیلی دور از گل‌ها به خصوص تاج گل، برای خوشبو کردن فضا و محیط منزل شخص عزادار استفاده می‌کردند. به تدریج این روند، جای خود را به ابرازی برای همدردی داد. در واقع گل‌ها یا همان تاج گل‌ها را یک ابزار مناسب برای ابراز تاسف می‌دانند. به همین دلیل بهتر است در انتخاب این گل‌ها و خرید انواع تاج گل به پارامترها و عوامل انتخاب صحیح، دقت کرد. حال در این نوشتار قصد داریم به بررسی علل استفاده از تاج گل برای مراسم ترحیم بپردازیم تا آخر مطلب همراه ما باشید.

منظور از تاج گل برای مراسم ترحیم چیست؟

ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد این تصور را داشته باشید که تاج گل‌ها برای هر مراسمی یکسان هستند، در حالی که چنین نیست. در تاج گل‌هایی که برای مراسم ترحیم به کار برده می‌شوند، از گل‌های مخصوصی استفاده شده که بتوانند پیام همدردی و ابراز ناراحتی را به خوبی انتقال دهند. معنی و مفهوم همه گل‌ها در تمام فرهنگ‌های دنیا شبیه به هم است. هر کدام از گل‌ها هم بیانگر احساس درونی هر شخص است. پس تاج گل مراسم به خصوص مراسم ترحیم دارای معنی و مفهوم خاصی می‌باشد.

علل استفاده از تاج گل برای مراسم ترحیم

وجود تاج‌های گل در مراسم‌ها به خصوص مراسم ترحیم بسیار رایج است و استفاده از آن بنا به دلایل مختلفی مورد استقبال افراد قرار می‌گیرد.

  • اولین دلیل تسلی بخشیدن به عزیزان و بازماندگان متوفی است، همچنین شادی روح متوفی را به همراه خواهد داشت.
  • دومین دلیل هم دیزاین و تزیین کردن بخش خیلی کوچک منزل فرد یا مراسم ترحیم آنها است. در بسیاری مواقع تاج گل مراسم را در کنار میز عکس متوفی قرار داده و شمع و انواع لوازم پذیرایی همانند خرما، حلوا و میوه را در کنار آن قرار می‌دهند.
  • سومین دلیل هم شکیل و رسمی بودن گل‌ها است. یعنی تاج‌های گل نسبت به دسته‌ یا شاخه‌های گل خیلی رسمی‌تر هستند و احترام و ادب را خیلی بیشتر منتقل خواهند کرد. با وجود تمام این دلایل استفاده از تاج گل‌ها برای مراسم ترحیم بسیار پسندیده و مناسب است.
  • چهارمین دلیل مربوط به یکجا بودن تمام گل‌های مخصوص مراسم ترحیم می‌باشد. یعنی دیگر نیازی نیست از هر گل شاخه‌ای جداگانه به همراه داشته باشید، بلکه همه در یک تاج گل جمع آوری می‌شوند.
تاج گل برای مراسم ترحیم

گل های مناسب برای تسلیت

گل‌های مناسب برای تسلیت

گل‌ها این توانایی و امکان را به شما می‌دهند که بتوانید به راحتی احساسات خود را به فرد عزادار انتقال دهید و یک پیام همدردی را به بازماندگان برسانید. اما قبل از انتقال پیام باید بدانید گل‌های مخصوص تاج گل برای مراسم ترحیم کدامند. در ادامه به صورت مختصر به این گل‌ها اشاره می‌کنیم.

گل لیلیوم

یکی از گل‌های بسیار پرکاربرد در مراسم‌های عزاداری گل لیلیوم است. این گل در انواع مختلفی موجود است که هرکدام در رنگ‌های متنوعی اعم از قرمز، سفید، نارنجی و ارغوانی و غیره موجود هستند. گل لیلیوم نماد معصومیت روح از دست رفته متوفی می‌باشد. در تاج گل مراسم به خصوص مراسم ترحیم، از لیلیوم سفید استفاده می‌کنند که همدردی و شکوه را انتقال می‌دهد.

گل گلایل مناسب تاج گل برای مراسم ترحیم

در بسیاری از سبدهای گل یا تاج‌های گل تسلیت، گل‌های گلایل به خوبی خودنمایی می‌کنند. گلایل جزء گل‌هایی است که خیلی پُر گل است. به همین دلیل از آن در تاج‌های گل به خوبی استفاده می‌شود. گل گلایل به رنگ سفید است که به معنای صداقت، شخصیت محکم و روانی پاک می‌باشد. به همین دلیل برای تسکین و همدردی با داغدیده بسیار مناسب به نظر می‌آید. این گل به خوبی این پیام را به شخص داغدیده می‌رساند که عزیز از دست رفته شما دارای تمام صفات گل است. این گل‌ها دارای رنگ‌های دیگر هم هستند اما در کشور ما برای تاج‌های گل‌ به خصوص در مراسم سوگواری، از رنگ سفید آن بهره برده می‌شود.

گل داوودی

این گل برخلاف دیگر گل‌ها استفاده خیلی بیشتری در تاج گل‌ها دارد. زیرا دارای معانی خیلی گسترده‌ای می‌باشد. همچنین این گل از محبوبیت بسیار زیاد و خاصی در کل دنیا برخوردار بوده و دارای طرفداران زیادی است. گل داوودی دارای تنوع رنگ بالایی نظیر زرد، سفید، بنفش و صورتی است. گل‌های داوودی در ژاپن و کره هم نماد مرگ و غم هستند. به دلیل همین معنای همدردی و مرگ بیشتر آن را در انواع تاج گل برای مراسم ترحیم مورد استفاده قرار می‌دهند.

تاج گل برای مراسم ترحیم

گل مناسب برای تاج گل ترحیم

گل رز

از دیگر گل‌هایی که می‌توان در تاج گل برای مراسم مورد استفاده قرار داد، گل رز است. این گل از زیباترین و البته رایج‌ترین گل‌هایی است که از رنگ‌های مختلف آن در مراسم‌ها می‌توان بهره برد. گل‌های رز دارای رنگ‌های متنوعی هستند که معروف‌ترین آن گل رز سرخ است. رز قرمز بیشتر برای انتقال عشق به کار برده می‌شود. در تاج گل‌هایی که برای تسلیت استفاده می‌گردند، اصولاً روز سفید را به کار می‌برند. زیرا رز سفید نشانه‌ای از پاکی است. در بسیاری مواقع افراد تنها از یک تاج گل رز سفید استفاده می‌کنند، زیرا این گل به تنهایی خود انتقال دهنده حس همدردی است و نیازی به گل‌های دیگر ندارد.

گل میخک مناسب تاج گل برای مراسم ترحیم

گل میخک هم جزء گل‌های بسیار زیبا و جذاب است که رنگ‌های متنوعی دارد و با توجه به رنگ‌های خاص خودش مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نظر قیمتی هم این گل خیلی مناسب‌تر از دیگر گل‌ها است. گل میخک در مقایسه با دیگر گل‌های تاج گل سوگواری، از دوام و مقاومت خیلی بیشتری برخوردار است. همچنین آن را جزء گزینه‌های مناسب برای مراسم ترحیم به حساب می‌آورند. در بسیاری از اقلیت‌ها هم این گل بسیار محبوب است. به طور کلی، گل میخک در مسیحیت نماد اشک چشم مریم مقدس می‌باشد. مسیحیان از گل‌های میخک حتی بر روی تابوت‌ها هم استفاده می‌کنند.

گل زنبق

گل‌های زنبق هم از آن دسته از گل‌هایی هستند که در مناسبت‌ها و مراسم مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گل در واقع معنی معصومیت و پاکی روح شخص مرحوم شده را انتقال می‌دهد و بیشتر، رنگ سفید آن در تاج گل مراسم ترحیم مورد استفاده است.

قیمت انواع تاج گل برای مراسم ترحیم

سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که قیمت تاج گل چقدر است؟ آیا قیمت تاج گل مورد استفاده در مراسم سوگواری با تاج‌های گل مراسم دیگر یکسان است؟ در جواب باید گفت عوامل مختلفی بر قیمت این تاج گل‌ها تاثیر دارد که این عوامل شامل نوع گل انتخابی، تعداد گل‌ها، بزرگی و کوچکی تاج گل و غیره می‌باشد. به عنوان نمونه گل ارکیده جزء گل‌های گران قیمت است و گل میخک از گل‎های مناسب به حساب می‌آید. پس با این اوصاف با به کارگیری هر کدام از این گل‌ها می‌توان بر قیمت تاج گل‌ها هم اثر مستقیمی گذاشت. از همه مهم‌تر در فصل‌های متفاوت سال تنوع گل‌ها متعدد خواهد بود و همین امر موجب تفاوت قیمت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *