مناسبت‌های خاص

دلایل هدیه دادن خرس در روز ولنتاین

عروسک خرس برای ولنتاین

ولنتاین به روز عشاق معروف است. اصولاً در این روز عاشق‌ها به یکدیگر هدایای جذاب و دوست داشتنی می‌دهند. البته این روز تنها برای عشاق نبوده و تک تک اعضای خانواده و یا حتی دوستان صمیمی هم می‌توانند به یکدیگر کادو بدهند و عشق و دوست داشتنشان را به هم یادآوری کنند. در کنار خرید آنلاین باکس گل ولنتاین، یکی از محبوب‌ترین هدایایی که برای این روز خریداری می‌شود و دارای قدمت فراوانی است، عروسک خرس برای ولنتاین است. به راستی چرا روز ولنتاین خرس کادو می‌دهند؟ جواب این سوال می‌تواند بسیار پیچیده باشد. ما در اینجا می‌خواهیم کمی در مورد علل آن صحبت کنیم. همراه ما باشید.

پیشینه و قدمت ولنتاین

قبل از آنکه بخواهیم با فلسفه عروسک خرس برای ولنتاین آشنا شویم، بهتر است بدانیم اصلاً روز ولنتاین چه روزی بوده و علت به وجود آمدن آن چیست. روایات و داستان گوناگونی در مورد ولنتاین دهن به دهن گشته است، اما یکی از موثق‌ترین آنها مربوط به کشیشی به نام ولنتاین است. این کشیش ساکن روم بوده که در زمان امپراطور روم از دستورات او سرپیچی کرده و دختران و پسران جوان را به عقد هم در می‌آورد.
از همه مهمتر آنکه پس از مراسم عقد، به نشانه تبریک شاخه گل قرمزی به آنها هدیه می‌داد. از آنجا که عقد دختران و پسران به دلیل شرایط جنگی ممنوع بود، این خبر به گوش امپراطور رسید و دستور زندانی کردن ولنتاین صادر گردید. ولنتاین ایامی را در زندان سپری کرد. در نهایت با دختر نابینای زندانبان آشنا شده و عاشق او گردید، اما این کشیش عاشق به نام ولنتاین، سرانجام در ۱۴ فوریه به دست سربازان امپراطور روم اعدام شد. به همین خاطر این روز را روز ولنتاین و یا عشق نام نهادند.

عروسک خرس ولنتاین

منشاء عروسک خرس ولنتاین

نماد عروسک خرس برای ولنتاین

اصولاً در روز ولنتاین عروسک‌های خرسی بیشتر در میان عشاق رد و بدل می‌گردد و شاهد تصاویر زیبایی از وجود این عروسک‌های خرسی در آغوش آنها هستیم. به نظر بسیاری از عشاق، خرس‌ها می‌توانند ماندگارترین هدایا باشند. در زمان‌های گذشته به خصوص در دوران باستان خرس را به عنوان نماد هوش برتر، قدرت فوق العاده و احساسات عمیق می‌شناختند، اما امروزه اکثر افراد خرس‌های عروسکی به خصوص به رنگ قرمز را نشان از احساسات عاشقانه و یا عمیق میان دو نفر می‌دانند.

دلایل هدیه دادن عروسک خرس برای ولنتاین

در روز ولنتاین هدایای مختلفی نظیر: گل، شکلات و عروسک رد و بدل می‌شود. اما در این میان آمار هدیه دادن خرس ولنتتین خیلی بیشتر است. این انتخاب می‌تواند بنا به دلایل زیر صورت گیرد.

لطافت بی‌نظیر خرس

اولین و مهم‌ترین دلیلی که بسیاری از افراد خرید خرس را برای هدیه ولنتاین ترجیح می‌دهند، نرمی و لطافت بیش از اندازه آن است که این نرمی و لطافت به متریال ساخت عروسک بر می‌گردد. چرا که این عروسک‌ها اصولاً از متریالی نظیر: پولیش، پنبه و یا پشم ساخته می‌شوند به همین خاطر، دختر خانم‌ها به این نرمی و لطافت علاقه نشان می‌دهند.

دلایل هدیه دادن خرس ولنتاین

دلایل هدیه دادن خرس در ولنتاین

قابلیت استفاده در هر رده سنی

یکی دیگر از دلایلی که موجب محبوبیت خرس به عنوان هدیه در روز ولنتاین شده است، قابلیت استفاده آن برای هر فرد در هر رده سنی است. اصولاً عروسک‌ها را برای خانم‌ها و یا دختر خانم‌ها خریداری می‌کنند، اما خرس ولنتاین جزء آن دسته از عروسک‌هایی است که هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها کاربرد دارد.

قابل استفاده بودن عروسک خرس ولنتاین در هر مکان

از آنجا که خرس‌های ولنتاین در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید می‌شوند، پس شما در انتخاب مکان قرارگیری و یا فضای مورد استفاده، با مشکل مواجه نخواهید شد. چرا که شما حتی می‌توانید آنها را روی تخت، گوشه اتاق و یا روی میز تحریر و غیره مورد استفاده قرار دهید. در واقع خرس‌های تدی، دست و پاگیر نبوده و نیاز نیست تا به خاطر آنها کل دکوراسیون اتاقتان را به هم بریزید. بلکه با قرارگیری در گوشه‌ای از اتاق، زیبایی آن را افزایش می‌دهند.

عروسک خرس برای ولنتاین نمادی از عشق

پیشتر اشاره کردیم که در دوران باستان و گذشته، خرس را به عنوان احساسات، هوش برتر و قدرت می‌شناختند، اما هنوز هم بسیاری از افراد بر این باورند که این خرس‌ها با خود محبت، عشق و مهر را به ارمغان می‌آورند. با پایبندی بر این اصل و اعتقاد آنها، در روز ولنتاین خرس‌ها را مقدس شمرده و آنها را به یکدیگر هدیه می‌دهند.

نماد خرس ولنتاین

هدیه دادن خرس برای ولنتاین

با دوام بودن خرس‌های عروسکی

به دلیل متریال ساخت با کیفیت و مرغوب، عمر خرس‌های ولنتاین بسیار طولانی است. به طوری که شاید سال‌های سال همراه خوبی برای شما باشند. این عروسک‌ها به راحتی آسیب ندیده و در برابر خط، خش و ضربه مقاومت بالایی نشان می‌دهند، اما اگر با وسیله‌های تیز و یا برنده اصابت کنند، قطعاً پاره می‌شوند.

سایزبندی متفاوت خرس

از دلایل با اهمیت خرید عروسک خرس برای ولنتاین، سایز و اندازه‌های متفاوت آن است. به طوری که آنها در کوچک‌ترین سایز به عنوان جاکلیدی تا بزرگ‌ترین به عنوان قد انسان عرضه می‌گردند. تنها با گشتی در بازار متوجه انواع متفاوتی از سایز آنها خواهید شد.

بهترین انواع عروسک خرس برای هدیه دادن در ولنتاین

احتمالاً هر سال در روز ولنتاین ذهن شما هم درگیر خرید بهترین هدیه می‌شود. پیشنهاد ما این است که در کنار گزینه‌های مختلف از جمله خرید دسته گل اینترنتی در اصفهان، عروسک خرسی را فراموش نکنید. انواع عروسک‌های خرسی شامل موارد زیر هستند.

انواع عروسک خرس ولنتاین

انواع عروسک خرس ولنتاین

عروسک خرس ولنتاین بزرگ

اصولاً در خرید خرس‌های ولنتاین توجه به علاقه و سلیقه طرف مقابل حائز اهمیت است، اما اصولاً دختر خانم‌ها به عروسک‌های بزرگ بیشتر علاقه نشان می‌دهند. با خرید یک عروسک خرسی بزرگ به رنگ صورتی و یا قرمز، به راحتی می‌توانید خود را در دل معشوقتان جا کنید.

عروسک خرس پشمالو

قطعا عروسک‌هایی که نرم‌تر و پشمالوتر باشند، مورد پسند قرار می‌گیرند. پس به این نکته توجه داشته باشید که عروسک‌های پشمالو اصولاً خریداران بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند.

عروسک خرس ولنتاین قرمز

استفاده از رنگ قرمز در روز ولنتاین سابقه و پیشینه بسی طولانی دارد. در زمان گذشته جنگ‌هایی میان عاشق و رقیب عشقی اتفاق می‌افتاد. در این نبرد معشوق با بستن روبان قرمز دور بازوی مرد مورد علاقه خود، انتخاب خود را اعلام می‌کرد. به همین خاطر از گذشته تا به حال رنگ قرمز را نماد عشق و علاقه می‌شناسند.

جمع‌بندی نهایی

در این مقاله متوجه شدیم که هدیه دادن عروسک خرس برای ولنتاین به مرور زمان به یک نماد تبدیل شده است تا عشاق با هدیه دادن آن به شخص دیگر، احساس خود را یادآوری کنند. همچنین به او یادآور شوند که در همه مراحل زندگی در کنارشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *