گل و گیاه

آشنایی با گل آنتوریوم، انواع و مفاهیم آن

انواع گل آنتوریوم

انواع گل آنتوریوم با گلبرگ‌های قلبی شکل و پر احساس دل هر بیننده‎ای را از سینه در می‌آورند. بعلاوه، آنها بخش جدا نشدنی‌ای از انواع باکس گل اینترنتی در اصفهان یا دسته گل برای مناسبت‌های مختلف هستند. این گل، گیاهی آپارتمانی است، که تنها با اطلاع از نحوه نگهداری آن، می‌توانید سالیان سال آن را در گلدان‎های خود نگهداری کنید. در ابتدا چند واقعیت از این گیاه را برای شما بازگو می‌کنیم تا بدانید چه نوع گیاهی را می‌خواهیم بررسی کنیم. این گیاه بیش از هزار گونه مختلف دارد که بیشتر گونه‌های آن سمی هستند. پس با ما همراه باشید تا با این گل زیبا بیشتر آشنا شویم.

معرفی گل آنتوریوم

آنتوریوم با نام علمی Anthorium scherzerianum و از خانواده گل شیپوریان است. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی بوده و به علت دارا بودن گل‌های برجسته بسیار زیبا، قرمز و براق مورد توجه همه افراد قرار گرفته است. این گیاه به دلیل گل‌های بادوام و زیبایش علاقه‌مندان خیلی زیادی دارد. انواع گل آنتوریوم ریشه یونانی داشته و به معنای دم گل و در زبان انگلیسی به معنای دم خوک است.

تاریخچه گل‌های آنتوریوم

در کمتر از ۲۰۰ سال پیش، آنتوریوم به کلی متفاوت با آنتوریوم امروزی بود. در آن سال‌ها آنتوریوم‌ها گل‌های خیلی بزرگ‌تری داشتند و در طبیعت بکر و دست نخورده جنگل‌های آمازون به چشم می‌خوردند. اما در سال ۱۸۰۰ مردی به نام ساموئل دامون این گل را به همراه خود به هاوایی برد و به مردم معرفی کرد. در واقع قصد ساموئل دامون به شهرت رساندن این گل زیبا بود. تقریباً از سال ۱۹۴۲ بعد از تغییرات اساسی و مختلف، آنتوریوم به شکل امروزی درآمد و امروزه با قرار گیري در هر محیط، عشق و محبت را با خود به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر این گل یکی از محبوب‌ترین گل‌ها است و استفاده‌های زیادی در گل‌آرایی‌ها دارد و در گل فروشی آنلاین اصفهان و گل‌فروشی‌های حضوری در همه نقاط می‌توان انواع و اقسام آن را مشاهده کرد.

نماد انواع گل آنتوریوم

نماد آنتوریوم

معنی و نماد انواع گل آنتوریوم چیست؟

نماد هر کدام از گل‌های آنتوریوم با توجه به رنگشان متفاوت است. ولی در حالت کلی مردم به خاطر شکل برگ‎های آن اصولاً این گل را با نماد خونگرمی و مهمان نوازی می‌شناسند و حتی برخی اعتقاد دارند که این گیاه می‌تواند نماد خوش شانسی باشد و  شیطان را از شما دور کند. دیگران آن را نماد خوشحالی و شادی می‌دانند. با تمام این اوصاف با خرید یک گلدان از آنتوریوم، حس خوب و سرزندگی را به خانه خود بیاورید. در این قسمت باهم نماد رنگ‌های مختلف این گیاه را بررسی می‌کنیم.

  • رنگ سفید آنتوریوم، نماد پاکی و بی گناهی
  • رنگ قرمز آنتوریوم، نماد عشق و علاقه
  • رنگ صورتی آنتوریوم، نماد عشق مادرانه و اشتیاق

انواع گل آنتوریوم

این گل زیبا از مناطق گرمسیری آمریکا منشاء گرفته است. انواع آنتوریوم در داخل خانه، بزرگ و زیبا هستند، اما در طبیعت اندازه بسیار بزرگتری دارند. در ادامه با انواع مختلف این گل زیبا آشنا می‌شویم.

آندریانوم

آندریانوم به عنوان گل توری یا فلامینگو شناخته می‌شود. آسان‌ترین گونه برای نگهداری آن در منزل است و گل‌های زیبای آن به عنوان گل شاخه بریده در دسته گل‌ها استفاده می‌شود. این گونه دارای اسپات‌های قلبی شکل هستند، که هر کدام یک اسپات بیرون زده در مرکز خود دارند. رنگ گل‌های آن به مدت ۳۰ روز یا بیشتر پس از باز شدن اسپات ماندگاری دارد. رنگ اسپات‌ها معمولاً قرمز است. رنگ های دیگر همانند سفید، صورتی، نارنجی و اسطوخودوس هم در آن یافت می‌شود. این گونه یکی از گل های مناسب دسته گل خواستگاری است.

کلارینرویوم

این گونه دارای برگ‌های سبز تیره قلبی شکل، قالب‌های عمیق و رگه‌های زرد و سفید چشمگیر است. این نوع آنتوریوم زمانی که در داخل خانه رشد می‌کند، برگ‌هایی به بزرگی ۶ الی ۲۰ سانتی‌متر تولید می‌کند. ارتفاع این گیاه در زمان بلوغ به ۷۰ الی ۱۰۰ سانتی‌متر می‌رسد. آنها فاقد اسپات‌های جذاب و رنگارنگ هستند، ولی در عوض به دلیل شاخ و برگ‌های سبز بسیار معروف می‌باشند.

انواع گل آنتوریوم

انواع آنتوریوم

کریستالیوم از دیگر انواع گل آنتوریوم

کریستالیوم کمی شبیه به آندریانوم است و دارای برگ‌های بیضی سبز با رگه‌های سفید است. در زمان‌های نامشخصی از سال این گونه برگ‌های زرد و اسپات‌های سبز متمایل به زرد را تولید می‌کند. اما این برگ‌ها قابل مقایسه با برگ‌های مخملی و دراماتیک نیستند. طول و عرض گیاهان پس از ۲ تا ۵ سال نگه داری در داخل خانه به حدود ۴۵ سانتی متر می‌رسد.

سرزریانوم

سرزریانوم گونه دیگری است که اسپات‌های مومی شکل و رنگارنگ در رنگ‌هایی مانند کرم، مرجانی، بنفش، سبز، قرمز و یا حتی ترکیبي از رنگ‌ها را روی یک ساقه تولید می‌کند. این گیاهان کمی متفاوت از آندریانوم به نظر می‌رسند و دارای شاخ و برگ‌های نیزه‌ای شکل هستند که نوک آنها مخروطی شکل است. به همین دلیل با برگ‌های قلبی شکل آندریانوم متمایز است. از  دیگر راه‌های تشخیص این گونه از دیگر آنتوریوم‌ها، وجود یک اسپادکس مجعددار است که معمولاً همرنگ اسپات‌ها می‌باشد و از مرکز اسپات خارج می‌گردد و به جذابیت این گونه می‌افزاید.

سوپر بام

این گونه اصولا به عنوان آنتوریوم لانه پرنده شناخته می‌شود. منشا آن جنگل‌های اکوادور است و دارای برگ‌های پهن، نوک تیز و سخت با سطح زیرین بنفش تیره است. سوپر بام می‌تواند بسیار بزرگ شود، تا ۹۰ الي ۱۲۰ سانتی‌متر ارتفاع بگیرد.

ویتچی از دیگر انواع گل آنتوریوم

ویتچی به عنوان آنتوریوم پادشاه شناخته می‌شود. قطعاً این نام شایسته آن خواهد بود. این گیاه با برگ‌های باشکوه و شمشیری شکل یک برآمدگی دارد.اين گل  بر روی گیاهانی با ارتفاع ۱۸ تا ۲۴ اینچ به طول ۳ یا ۴ فوت رشد می‌کند. یکی از زیبای‌های این گیاه، نحوه تغییر شکل و رنگ برگ‌ها به همراه بالغ شدن آن است. برگ‌های جوان ویچی به شکل قلب هستند و دارای رنگ زنگ زدگی می‌باشند. در نهایت به رنگ سبز و تیغه‌ای شکل و به بافت چرمی تبدیل می‌شوند. این گونه اسپات‌هایی تولید می‌کند، که دارای رنگ سبز روشن هستند.

خرید گل آنتوریوم

آنتوریوم سفید

گل آنتوریوم سفید

این گل متولد مناطق استوایی است و تفاوت چندانی با دیگر گزینه‌ها ندارد و یکی از مشخصه‌های اصلی آن سفید بودن است.

آنتوریوم مشکی

آنتوریوم بلک یکی از خاص‌ترین انواع آنتوریوم است، که موارد مصرف این گونه در دسته گل‌ها و باکس‌های گل است. این گیاه جزء گیاهان آپارتمانی است، زیرا به نور کم و غیر مستقیم نیاز دارد و محیط خانه را جذاب و خاص می‌کند.

آنتوریوم شرزیانوم

شرزيانوم گل قرمز با پرچم زرد، یکی از زیباترین گونه‌ها است. روش نگهداری گل آنتوریوم در آپارتمان آسان بوده و احتیاج به کمی دقت دارد. این گیاه را به آسانی می‌توان در محل زندگی خود نگهداری کرد. گل قرمز با وسطي زرد، برگ‌های ۲۳ سانتی‌متری با پهنای ۵ سانتی‌متری دارد. برگ‌های این‌گونه سبز رنگ است و حالتی چرم مانند دارد. این گونه نسبت به سرما محیط مقاومت بالایی دارد.

وارو کوآنوم

این گونه دارای یک عنوان سلطنتی است و به عنوان آنتوریوم ملکه شناخته می‌شود. وارو کوآنون دارای برگ‌های سلطنتی، سبز، تیره و ضخیم است که رگه‌های نقره‌ای آن به چشم می‌خورد. این نوع کمی شبیه به چند گونه دیگر است و به دلیل شاخ و برگ‌هایشان مورد توجه قرار می‌گیرند.

نحوه نگهداری از آنتوریوم

در نگهداری از انواع گل آنتوریوم، عوامل زیادی دخیل هستند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

نور

چه داخل و چه خارج از خانه، آنتوریوم‌ها به نور کافی و غیر مستقیم خورشید نیاز دارند. همیشه باید آن را از اشعه مستقیم خورشید در امان نگه دارید.

نگهداری از آنتوریوم

نحوه نگهداری از آنتوریوم

آبیاری

خاک این گل باید همیشه مرطوب باشد و اجازه ندهید که کاملا خشک شود. قرار دادن گلدان در سینی مملو از سنگ‌ریزه و آب، ضمن فراهم کردن زهکشی، مناسب است. این کار موجب افزایش میزان رطوبت محیط نیز می‌شود. بهتر است بین هر بار آبیاری، اجازه دهید سطح خاک کمی خشک شود. چند سانتی‌متر روی خاک را با انگشت خود لمس کرده و اگر خشک بود، گیاه را آبیاری کنید. اگر آبیاری زیاد باشد؛ برگ‌ها زرد می‌شوند و اگر آبیاری کم باشد، نوک برگ‌ها قهوه‎ای می‌شوند.

خاک

آنتوریوم، خاک درشت دانه با زهکشی مناسب را ترجیح می‌دهد. مخلوط خاک گلدان ارکیده با کمی شن و خزه زغال سنگ ترکیب ایده آل برای آنتوریوم است.

دما و رطوبت

تمام گونه‌های مختلف آنتوریوم گیاهان گرمسیری هستند. بنابراین فراهم کردن شرایط شبیه محیط زندگی آنها، شانس داشتن گیاهی سالم را بسیار افزایش می‌دهد. این گیاه عاشق رطوبت است و با دمایی بین ۱۸ الی ۳۰ درجه سانتی‌گراد را ترجیح می‌دهد و می‌تواند دمای کمتر از ۱۸ درجه را نیز تحمل کند.

کوددهی

استفاده از کود مایع در فصول رشد برای آنتوریوم مفید توصیه شده است. از کودی دارای مقادیر بالای فسفر استفاده کرده و آن را به نصف میزان توصیه شده رقیق کنید. می‌توانید هر دو هفته یک بار در بهار و تابستان به آنتوریوم کود دهید.

زیباترین گل‌های آنتوریوم در اصفهان را از کجا بخریم؟

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه درباره گل آنتوریوم و نگهداری از آن لازم است، در اختیار شما قرار دهیم. در پایان باید خاطر نشان کنیم که این گل یکی از گل‌های بسیار پر طرفدار و جذاب برای استفاده در انواع دسته گل و سبد گل است و همانطور که قبلا اشاره شد،می‌توان از آن برای مناسبت‌های مختلف استفاده کرد. یکی از مزایای این گل زیبا ماندگاری بالای آن است و گزینه بسیار مناسبی برای خرید آنلاین گل در اصفهان و سایر نقاط محسوب می‌شود. برای سفارش آنلاین انواع دسته گل دیزاین شده با انواع گل آنتوریوم به صورت حضوری و اینترنتی می‌توانید به سایت گل نیکراه مراجعه کنید. گل فروشی آنلاین نیکراه یکی از بهترین گل فروشی اینترنتی اصفهان است که محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت عرضه کرده و سفارش‌های شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در آدرس مورد نظر شما تحویل خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *