انتخاب گل و گیاه مناسب

نکات مهم برای انتخاب تاج گل مناسب

انتخاب تاج گل مناسب

بهترین هدیه و پیشکش برای ادای احترام گل‌ها هستند، که هم برای مجالس شادباش و هم مراسم ترحیم به منظور ابراز همدردی تهیه می‌گردند.  قرارگیری گل‌ها در کنار هم منظره زیبا و خاصی را ایجاد می‌کند. تاج گل‌ها به دلیل بزرگ و خاص بودن، امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند و افراد بسیاری تصمیم می‌گیرند تا با خرید آنلاین تاج گل در اصفهان، مراسم یا محفل را خیلی خاص و بی بدیل کنند. در این محتوا قصد داریم تا نکات مهمی را که در انتخاب تاج گل مناسب مورد اهمیت است را مورد بررسی قرار دهیم.

تاج گل چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم نکات مربوطه در انتخاب تاج گل مناسب را شرح دهیم، بهتر است بدانیم تاج گل چیست؟ به گل‌هایی که دارای ارتفاع زیادی هستند و به یک پایه متصل می‌گردند، تاج گل می‌گویند. تاج گل‌ها به صورت یک پایه، دو پایه، چند پایه و انواع گوناگون دیگر طراحی و دیزاین می‌شوند. آنها در مراسم‌های مختلف استفاده می‌گردند. هدف از انتخاب آنها، ایجاد زیبایی و احساس نشاط در محیط خواهد بود. تاج گل‌ها هر کدام مخصوص نوعی مراسم هستند و ما نمی‌توانیم مثلا تاج گل مخصوص ترحیم را در جشن‌ها استفاده کنیم.

نکات مهم در انتخاب تاج گل مناسب

قبل از خرید انواع تاج گل قطعاً یک سری نکات را باید مد نظر قرار داد، که خرید و انتخاب مطمئن داشته باشید. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

نکات مهم در انتخاب تاج گل مناسب

نکات مهم در انتخاب تاج گل مناسب

توجه به انواع تاج گل

تاج‌های گل معمولاً بر اساس نوع مراسمی که قرار است استفاده شوند، طراحی و دیزاین می‌گردند که خود آنها به انواع مختلفی طبقه بندی می‌شوند. تاج گل‌های تبریک برای مراسم‌هایی نظیر تبریک تولد، افتتاحیه فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، شرکت و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. گل‌های آنها هم نماد شادی، خوشحالی و احساس شیرینی دارند. هنگام خرید تاج گل تبریک، انتخاب‌های خیلی بیشتری دارید، زیرا هیچ محدودیت رنگی نخواهید داشت و می‌توانید با توجه به نماد هر گل یا سلیقه، تاج گلی را خریداری کنید. تاج گل‌های ترحیم هم برای ابراز همدردی، عرض تسلیت، حضور در مراسم ترحیم و ختم به کار می‌روند. انواع تاج گل‌ها بر اساس طبقات هم، به تاج گل یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه، فانتزی، شطرنجی و سلطنتی دسته بندی می‌گردند.

بررسی میزان بودجه

حتماً قبل از انتخاب تاج گل مناسب و یا سفارش آن، میزان و مقدار هزینه‌ای که می‌خواهید بابت آن بپردازید را مورد بررسی قرار دهید، تا در نهایت تاج گل متناسب با بودجه تعیین شده تحویل بگیرید. تاج گل‌های بزرگی که با گل‌های لوکس و لاکچری دیزاین شده باشند، از نظر قیمتی گران‌تر خواهند بود. حال اگر تاج گل از نظر طبقاتی یک طبقه و یا یک تاج گل خلوت و کوچک باشد، مناسب‌تر است. پس بررسی دقیق میزان بودجه، به شما در خرید کمک بسیار زیادی می‌کند.

انتخاب گل‌های با کیفیت

بهتر است در طراحی تاج گل‌ها از گل‌هایی استفاده شود که ماندگاری بیشتری داشته باشند. به زبان دیگر اینکه، گل‌های طبیعی مقاوم را انتخاب کنید؛ زیرا گل‌هایی که ماندگاری بالایی دارند، خیلی دیرتر پژمرده خواهند شد. چون قرار است تاج گل‌ها چند ساعتی در محیط بیرون، داخل منزل یا محل کار باقی بمانند، پس بهتر است گل‌های باطراوتی باشند. به عنوان مثال گل‌های گلایل، آنتوریوم و مریم بهترین انتخاب برای همین منظور هستند. زیرا این گل‌ها تا چند روز شاداب و باطراوت باقی خواهند ماند و تغییر شکل نمی‌دهند.

رنگ گل‌ها از دیگر ملاک‌های انتخاب تاج گل مناسب

همانطور که می‌دانید رنگ‌ها نمایانگر حالت درونی بدن شما خواهند بود. انتخاب رنگ مناسب گل‌ها، یکی از هیجانی‌ترین قسمت‌های خرید به حساب می‌آید. به این نکته توجه داشته باشید که رنگ‌ها به لحاظ روانشناسی مفهوم و معانی متفاوتی  دارند. شما بایستی، بسته به نوع مراسمی که دعوت هستید یا قصد دارید که در آن حضور داشته باشید، گل‌هایی با رنگ مناسب را انتخاب کنید.

توصیه می‌شود در تاج گل‌های ترحیم و تسلیت، از گل‌های سفید رنگ استفاده نموده، زیرا حس آرامش، همدردی و پاکی را به صاحب عزا هدیه می‌نمایید. چیدمان انواع گل در رنگ‌های روشن هم برای مراسم شادی بسیار مناسب خواهد بود. در تاج گل شادی و تبریک، محدودیتی از نظر انتخاب رنگ گل‌ها وجود ندارد و بهتر است برای ابراز شعف و شادمانی خود، از گل‌هایی با رنگ‌های با طراوت و شاد استفاده شود.

اصول انتخاب تاج گل

رنگ گل‌ها برای انتخاب تاج گل

نوع گل‌های تاج گل

شاید بدانید که هر گل با هر رنگی که دارد، نماد و نشانی در دل خود خواهد داشت. اگر مراسم مهمی پیش رو دارید و آن مراسم برای شما اهمیت بالایی دارد، یا برای شخص مهمی تاج گلی را قرار است سفارش دهید، گل‌هایی را انتخاب کنید که مورد پسند فرد هدیه گیرنده یا میزبان باشد. برای اینکه به زیبایی، احساسات خود را ابراز کنید، گل‌هایی را انتخاب نمایید که پیام آور شادی و احساس درونی شما به فرد مقابل باشد. پس نوع گل هدیه به افراد خیلی حائز اهمیت است.

تازه بودن گل نکته مهم در انتخاب تاج گل مناسب

فرقی نمی‌کند که قرار است به خرید تاج گل آنلاین و یا حضوری اقدام کنید، در هر دو مورد این نکته را در نظر داشته باشید که تاج گلی با گل‎های تازه را خریداری نمایید تا در زمان رسیدن به مراسم، همچنان طراوت و شادابی خود را حفظ کنند.

نحوه خرید تاج گل

در انتخاب تاج گل، شاید خرید حضوری اولین گزینه باشد که به ذهنتان می‌رسد. چون پیش از این، خرید حضوری تنها روش ارسال تاج گل در اصفهان بوده است. اما امروزه دیگر بهترین گزینه نیست. گل فروشی‌های سنتی شاید از نظر فیزیکی به محل زندگی ما نزدیک باشند، اما دارای معایبی هم هستند. سفارش غیر حضوری گل، یک انتخاب هوشمندانه برای مدیریت زمان است که به شما این امکان را می‌دهد که تنها در عرض چند دقیقه سفارش خود را به صورت تلفنی یا آنلاین ثبت کنید؛ اگرچه این تنها یکی از مزایای خرید آنلاین گل است. اگر با کمبود وقت مواجه هستید، سفارش تاج گل را به صورت آنلاین انجام دهید.

توجه به اندازه مناسب تاج گل

قطعا هنگام انتخاب تاج گل مناسب ، ارتفاع و اندازه‎ تاج هم بسیار مورد اهمیت و توجه قرار می‌گیرد. اندازه تاج گل‌ها بر اساس نوع آنها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال تاج گل‌های چند طبقه، معمولا ۲ تا ۳ متر هستند، اما بهترین اندازه برای تاج گل‌های مناسب ترحیم و افتتاحیه، تاج گل‌هایی با حداکثر ارتفاع ۱ متر و ۸۰ سانتی متر است. پس هنگام خرید تاج گل توجه کنید که تاجی را خریداری نمایید، که با قد شما همخوانی داشته باشد و وزن زیاد آن در جابجایی برای شما مشکلی ایجاد نکند.

گل های مناسب تاج گل

گل‌های مناسب تاج گل

گل‌های مناسب تاج گل کدام است؟

حال که به تمام نکات با اهمیت در خرید و انتخاب تاج گل مناسب اشاره کردیم، بهتر است بدانید چه گل‌هایی برای تاج گل مناسب هستند.

  • گل لاله:  لاله یکی از زیباترین و شادترین گل‌ها است که برای مراسم شادی به خصوص برای عروس خانم‌ها انتخابی عالی می‌باشد.
  • گل لیسیانتوس: از دیگر گل‌های زیبا که در انواع تاج گل به کار برده می‌شود، گل لیسیانتوس است که مقاومت بسیار بالایی دارد. از گزینه‌های مناسب در استفاده از این گل، می‌توان به گل آرایی جشن عروسی اشاره کرد.
  • گل گلایل: از دیگر گل‌هایی که از قدیم تا به حال برای مراسم‌های ختم مناسب بوده، گل گلایل است.
  • گل ارکیده: گل ارکیده ستاره هر مجلس عروسی است و نماد لوکس بودن را به همراه دارد. شما می‌توانید تاج گل ارکیده را در مراسمات نامزدی، حنابندان و خواستگاری استفاده نمایید.
  • گل میخک: این گلِ زیبا برای مراسم ختم بسیار گزینه مناسبی است. گل میخک نماد محبت و تحسین است. رنگ سفیدِ این گل، به معنای خلوص و پاکی می‌باشد. شما می‌توانید از گل‌های میخک صورتی هم استفاده کنید، زیرا بیشتر نماد یادبود را می‌دهند.

تاج گل را از کجا سفارش دهیم؟

تاج گل‌ها یک هدیه بسیار شیک و مجلل هستند که شما می‌توانید برای آرزوی موفقیت یا اینکه برای عرض تسلیت آن را تقدیم عزیزان نمایید. در انتخاب تاج گل مناسب باید به نکاتی نظیر رنگ گل، کیفیت، نوع و غیره توجه خاصی داشته باشید. در این محتوا تلاش کردیم تا موارد مهم در خرید تاج گل را به شما توضیح دهیم. در صورت سوال می‌توانید از مشاوران نیکراه در این زمینه یاری بخواهید.

همچنین، برای خرید تاج گل در اصفهان می‌توانید به صفحه فروشگاه سایت مراجعه کنید. گل فروشی نیکراه یک گل فروشی ارزان در اصفهان است که محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به صورت حضوری و اینترنتی عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت تاج گل ترحیم و انواع تاج گل تبریک انواع مناسبت‌ها و مراسم و خرید تاج گل ترحیم در اصفهان، با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و  پرسش‌های خود را از مشاوران ما بپرسید. بعلاوه، از طریق این سایت به راحتی می‌توانید بدون اتلاف وقت به ارسال تاج گل در اصفهان به آدرس مورد نظرتان اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *