انتخاب گل و گیاه مناسب, گل هدیه

نکات مهم در انتخاب گل مناسب برای تبریک تولد

گل برای تبریک تولد

خرید گل برای تبریک تولد ، قطعا تصمیم خوبی تلقی مي‌شود. تصمیم‌گیری در مورد چگونه برگزار کردن تولد و خرید هدیه برای یک شخص، می‌تواند سخت باشد. گل‌ها می‌توانند یک راه حل عالی برای اهمیت بخشیدن به یک روز خاص به حساب آیند. روز تولد بهانه خوبی است تا به وسیله آن دوستان و عزیزان خود را خوشحال کنیم و به نحوی به آن‌ها بفهمانیم که حضورشان برای ما مهم است.
گل‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند که می‌توانند پیام احساس شما را به بهترین نحو ممکن به گیرنده منتقل کنند. به همین منظور در این نوشته قصد داریم تا نکات و ایده‌های انتخاب گلِ مناسب و نکات مربوط به خرید گل تبریک تولد در اصفهان را به شما ارائه دهیم. پس با نیکراه همراه باشید.

اصول و نکات مهم در انتخاب گل‌های مناسب تولد

قبل از انتخاب گل تولد باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. گل‌های مختلف بسته به نوع و رنگ، معانی متفاوتی دارند. بنابراین علاوه بر معانی گل‌ها به یکسری از نکات هم باید توجه خاص داشته باشید. در ادامه به این نکات اشاره می‌کنیم.

توجه به زبان گل‌ها

فلوریوگرافی علم زبان گل‌ها است که می‌توانیم با تزیین و چیدمان آن با دیگران صحبت کنیم. زبان گل‌ها جادو به پا می‌کند. با نگاهی به کتاب مقدس عبری به اهمیت معانی و مفاهیم گل‌ها پی می‌بریم. فلوریوگرافی نشان می‌دهد که برای خرید گل برای تبریک تولد از چه گل و با چه رنگ‌هایی استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. گل تبریک اگر با توجه به معانی و مفهوم مناسب خود انتخاب شود، ناخوداگاه زیبایی و شکوه چند برابری خواهد داشت.

گل مناسب تبریک تولد

انتخاب گل‌های مناسب تولد

معنی گل‌هاي را بشناسیم

یکی از موارد مهم برای تبریک تولد با گل، دانستن معانی و پیام گل‌هایی است که انتخاب می‌کنید. هر گلی نماد و مفهومی دارد. این موضوع می‌تواند در کشورهای مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال انواع گل زنبق، پیام آور تحسین هستند و شاید برای هدیه دادن به افرادی که موفقیت برایشان مهمتر است، مثل یک دانشجو یا یک مرد موفق، هدیه مناسب‌تری باشند. گل داوودی نماد دوستی است و می‌توان آن را به یک دوست صمیمی برای تولدش هدیه داد.
نه تنها هر گل، معنای خاص خود را دارد، بلکه هر کدام از رنگ‌های آن هم، مفهوم خاصی را انتقال می‌دهد. به عنوان مثال هر رنگ رز پیام خاصی دارد. رز سفید، نماد پاکی و جوانی، رز زرد، نماد شادی و دوستی و رز  قرمز، نماد عشق و دوست داشتن نسبت به طرف مقابل است.

بهترین انواع گل برای تبریک تولد بر اساس معنی و مفهوم

به عنوان یک اصل کلی باید گفت بهترین گل‌هاي تولد از نظر معنی و پیام، گل لیلیوم، ارکیده، رز قرمز و ژربرا هستند.

  • گل لیلیوم نماد خوشبختی و شادی است.
  • گل ارکیده هم نماد عشق و شکوه و بزرگی است.
  • برای هدیه دادن به خانم‌ها در هر سنی، گل رز قرمز و ژربرا نماد عشق و پاکی هستند.
  • گل میخک قرمز نماد احساسات عمیق است و می‌توان آن را به دوست و یا اعضای خانواده برای تولد هدیه کرد.
  • انواع گل لاله نشان دهنده نهایت عشق است و می‌توانید آن را برای تولد به عشق و همسرتان هدیه کنید.

توجه به سلایق گیرنده هدیه از نکات مهم در انتخاب گل برای تبریک تولد

سلایق و ترجیحات شخصی یک فرد نقش بسیار مهمی در تصمیم‌گیری شما برای خرید گل تولد دارد. ممکن است هديه‌ای که برای مادرتان انتخاب می‌کنید، با هدیه تولد یا گل‌هایی که برای پارتنر خود انتخاب می‌نمایید متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر می‌دانید که مادرتان گل‌های رنگارنگ را به گل‌های سفید ترجیح می‌دهد حتماً باید این نکته را مد نظر قرار دهید. همچنین دوست، همکلاسی و یا حتی همکار شما هم سلیقه متفاوتی از دیگر اشخاص دارند. پس  باید به سلیقه افراد در خرید گل تولد حتما توجه داشته باشید.

خرید گل برای تبریک تولد

انتخاب گل برای تولد افراد مختلف

رعایت اصول مهم انتخاب گل برای تبریک تولد برای افراد مختلف

علاوه بر سن  افراد، جنسیت و موقعیت آنها در زندگیتان، نقش به سزایی در انتخاب شما برای هدیه تولدشان دارد. در ادامه مطلب اشاره کوتاهی به اين  افراد می‌کنیم.

هدیه دادن گل تولد به همسر یا نامزد

اگر شما هم متاهل هستید و یا در رابطه با فردی می‌باشید، گل‌ها یک راه حل عالی برای سوپرایز کردن مخاطبتان جهت هدیه تولد است. یک خرید دسته گل لاکچری رز قرمز یا صورتی، معنای عشق و ماندگاری را بیان می کند. گل هدیه تولد را می‌توانید به عنوان یک هدیه فوق العاده در کنار آن چیز دیگری که دوست داريد تقدیم عزیزانتان نمایید، به آدرس محل کار پارتنر یا همسرتان ارسال کنید. علاوه بر این اگر فکر می‌کنید تنها دسته گل هدیه کمی است، مي‌توانید در کنارش کارت هدیه هم اضافه کنید.

هدیه دادن گل به یک دوست بسیار نزدیک

بسیاری از افراد دادن گل به عنوان هدیه تولد برای دوست نزدیک را کار اشتباهی می‌دانند، در حالی که چنین نیست و هیچ منعی در این زمینه وجود ندارد. حتی اگر هدیه گیرنده یکی از دوستان جنس مخالف باشد. نکته مهمی که بايد حتما به آن توجه داشته باشید، خودداری از انتخاب گل‌هایی است که پیغام اشتباهی را ارسال می‌کنند.

فرستادن یک دسته گل سرخ به همسر شما در روز تولدش رمانتیک‌ترین کار ممکن است، اما شاید فرستادن همان دسته گل برای دوست صمیمی زیاد معنایی نداشته باشد. اگر می‌خواهید از یک شیوه سوپرایز خنثی و معمول استفاده کنید، به دنبال رزهای زرد یا طلایی بروید. رزهای زرد نماد دوستی هستند. گل‌های رز طلایی با طراوت هستند و می‌توانند هدیه مناسبی باشند.

انتخاب گل تبریک تولد

گل‌های مناسب برای تبریک تولد

هدیه دادن گل برای تبریک تولد به کسی که دور از شما زندگی می کند

اگر به دنبال هدیه برای دوست یا عزیزی هستید که در شهر دیگری دورتر از شما زندگی می‌کند، گل‌ها بهترین هدیه به حساب می‌آیند. این روزها شما می‌توانید هر چیزی را به صورت آنلاین سفارش دهید. گل‌ها هم از این قاعده مستثني نیستند. گل فروشی آنلاین نیکراه این امکان را برای شما فراهم کرده است، تا بتوانید گل‌های زیبایی را سفارش دهید و به دست عزیزانتان برسانید و از مزایای خرید اینترنتی گل بهرمند شوید.

به جیبتان توجه کنید

شاید اصلی‌ترین موضوع در انتخاب و خرید گل هدیه، قیمت آنها باشد. شما با یک جستجوی ساده و کوتاه در اینترنت یا در مغازه گل فروشی، متوجه قیمت متفاوت گل‌ها می‌شوید. برای خرید یک دسته گل با چند شاخه گل رز هلندی، باید مبلغی بالاتر از سایر گل‌های طبیعی بپردازید. با این اوصاف در ابتدا باید بودجه خود را بسنجید و مطابق با آن بودجه اقدام به خرید نمایید.

در نظر گرفتن محدوده سنی گیرنده گل

هنگام خرید و انتخاب گل برای تبریک تولد بهتر است سن گیرنده را مورد توجه قرار دهید. این امر نشان می‌دهد که شما برای انتخاب، خرید هدیه و خوشحال کردن طرف مقابلتان وقت و توجه کافی را صرف کرده‌اید. به طور مثال، می‌توانید به مناسبت به دنیا آمدن یک نوزاد دختر، یک باکس گل صورتی که با یک عروسک زیبا تزیین شده است را تهیه نمایید. همچنین برای خواهر یا برادر نوجوان‌تان شاخه گلی از رز با رنگ‌های متناسب با جنسیتشان انتخاب کنید. پس جنسیت هدیه گیرنده هم نقش بسیار مهمی در انتخاب گل تولد دارد.

سفارش گل تولد برای افراد جوان و خانم‌های جوان بهتر است شامل رنگ‌های شاد باشد. همانطور که می‌دانید این رنگ‌ها بیشتر عشق و دوست داشتن را منتقل می‌کنند. برای افراد کم سن و سال و کودکان نیز ترکیبی از رنگ‌های مختلف استفاده شود. زیرا با استقبال روبرو خواهد شد. کودکان بیشتر گل‌ها را خشک کرده و برای تزیین اتاق‌هایشان استفاده می‌کنند. هدیه دادن گل به کودکان ایده منحصر به فردی است.

ایده‌های مناسب انتخاب گل برای تبریک تولد

نکته دیگری که در تبریک تولد با گل می‌تواند هدیه شما رو خاص و زیبا کند، استفاده از ایده‌های مختلف است. در ادامه مطلب به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم.

باکس گل برای تبریک تولد

ایده‌های انتخاب گل تولد

انتخاب گل از رنگ‌های مورد علاقه شخص مقابل

شخصیت و کاراکتر شخص مقابل‌تان را در نظر بگیرید. می‌توانید بر اساس طالع بینی، گل‌هاي  مناسب ماه تولد او را انتخاب کرده و یک دسته یا سبد گل را هدیه دهید. همچنين می‌توانید به تعداد سال‌های تولد، یک گل خاص را انتخاب نمایید و با سفارش اینرنتی باکس گل در اصفهان از فروشنده بخواهید آنها را به زیبایی در باکس مورد نظر دیزاین کند. همچنین انتخاب رنگ مورد علاقه، از دیگر ایده‌های خوب به حساب می‌آید.

انتخاب سبد یا باکس گل با گل‌های فصل تولد

انتخاب یک باکس گل مناسب برای تولد و دسته گلی که مخلوطی از گل‌های فصل تولد فرد باشد، ایده خوبی به نظر می‌رسد.

انتخاب کارت و متن تبریک خاص به همراه گل‌ها

احتمالاً همه ما بارها و بارها کارت‌های تبریکی مانند همسر عزیزم تولدت مبارک، دوست مهربانم زمینی شدنت مبارک را شنیده‌ایم، اما خواندن این پیام چقدر شما را به هیجان می‌آورد؟ برای اینکه تبریک تولد با گل، حس خوشایندی را به گیرنده انتقال دهد، متن‌ها و کارت‌هایی را انتخاب کنید که با گل‌ها خاطره خاصی  را ایجاد كنند.

شناخت گل های مناسب برای تبریک تولد

اصولا گل‌هایی که برای تولد به کار برده می شوند با گل‌های مناسبت‌های دیگر کمی تفاوت دارند. در ادامه به چند مورد از این گل‌ها اشاره می‌کنیم.
گل رز قرمز، گل پیونی صورتی، گل ارکیده، گل داوودی، گل نرگس، گل آفتابگردان، میخک قرمز و یاس بنفش از گل‌های مناسب تولد هستند.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا نکات مهم در انتخاب مناسب‌ترین  گل برای تبریک تولد را به شما ارائه دهیم. شکی نیست که گل‌ها هدیه‌ای عالی برای تولد افرادي هستند که دوستشان داریم. با در نظر گرفتن اين فاکتورها قبل از خرید گل، می‌توانید تصمیم بهتری داشته باشید. اگر مراحلی را که در بالا توضیح دادیم دنبال کنید، مطمئن باشید بدون هیچ زحمتی گل‌های مورد نظر را انتخاب می‌کنید.این نکته را نیز در نظر داشته باشید که می‌توانید برای خرید گل تبریک تولد به گل فروشی اینترنتی در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید و هدیه مورد نظر خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *