انتخاب گل و گیاه مناسب

بهترین گیاهان برای طراحی مینیمال

گیاه آپارتمانی مینیمال

موضوع بحث در این نوشتار، انتخاب انواع گیاه آپارتمانی مینیمال برای دکوراسیون است. طراحی و یا دکوراسیون مینیمال یک روش طراحی است که از سادگی عبور کرده و زیبایی و آرامش را برای فضا به ارمغان می‌آورد. در این سبک، اصولاً از خطوط ساده، رنگ‌های نیمه تیره و فضاهای خالی برای افزایش حس آرامش استفاده می‌گردد. با به کارگیری گیاهان در این طراحی می‌توان زیبایی آن را دوچندان کرد. منظور از مینیمالیسم، تمرکز در عین زیبایی بوده که دیدی هنرمندانه را هدیه می‌دهد. در این سبک، از گل‌ها و گیاهان جذاب و زیبایی استفاده می‌شود که در این بخش از نیکراه قصد داریم به معرفی آنها پرداخته و با آنها آشنا شویم.

پیش از پرداختن به مطلب بهتر است خاطر نشان کنیم که شما می‌توانید برای خرید اینترنتی گیاهان آپارتمانی در اصفهان برای منزل یا محل کارتان و یا سفارش انواع تاج گل آنلاین در اصفهان برای مناسبت‌های مختلف و یا گل آرایی مجالس و مراسم در اصفهان با بهترین و خلاقانه‌ترین طرح‌ها به مجموعه نیکراه مراجعه کنید و بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را با قیمت‌های استثنایی از این مجموعه سفارش دهید.

ویژگی گیاهان در طراحی مینیمال دکوراسیون

برای انتخاب گیاه آپارتمانی مینیمال ابتدا بهتر است ویژگی‌های گیاهان مناسب این سبک از طراحی دکوراسیون را بشناسیم. در طراحی مینیمال، گیاهان با ویژگی‌های خاص، بهتر با این سبک هماهنگ می‌شوند. برخی از مهمترین خصوصیات گیاهان مناسب برای دکوراسیون مینیمال عبارتند از:

  • فرم ساده و خطوط منظم: گیاهانی با برگ‌های ساده، خطوط صاف و اشکال هندسی که با سادگی و تقارنِ سبک مینیمال همخوانی دارند.
  • رنگ سبز متعادل: گیاهان با رنگ سبز روشن یا تیره متعادل که رنگ‌های پر زرق و برق ندارند.
  • اندازه کوچک یا متوسط: گیاهان کوچک یا متوسط برای فضاهای محدود مینیمال مناسب‌تر هستند.
  • ساقه ساده: گیاهان بدون ساقه‌های پیچیده، شاخ و برگ بیش از حد که سادگی را برهم نزنند.
  • نگهداری آسان: گیاهان آپارتمانی و مقاوم که نیاز کمی به مراقبت ویژه داشته باشند.

مهم است گیاهان به تعداد کم و به صورت هدفمند و متعادل در فضای مینیمال قرار گیرند تا از شلوغی و سردرگمی جلوگیری شود.

آشنایی با بهترین انواع گیاه آپارتمانی مینیمال

برخی از بهترین گزینه‌های گیاهی برای طراحی مینیمال دکوراسیون در ادامه معرفی شده‌اند.

گیاهان مناسب برای طراحی مینیمال

سانسوریا برای طراحی مینیمال

سانسوریا

سانسوریا یا گیاه مار یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی مینیمال دکوراسیون است. این گیاه دارای فرم ساده و هندسی است که شکل آن بسیار جالب می‌باشد. برگ‌های این گیاه از رنگ سبز تیره، متعادل و خنثی برخوردار هستند. این گیاه با دکوراسیون مینیمال هماهنگی جالبی را به وجود می‌آورد و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. آنها برای دکوراسیون مینیمال که فضای محدود دارد، بسیار عالی خواهند بود. ساقه‌های سانسوریا خیلی ساده و صاف بوده و شلوغ و پیچیدگی را ایجاد نمی‌کنند. سانسوریا را می‌توان در گلدان‌های سرامیکی ساده و یکدست قرار داد یا در گوشه‌های مختلف دکوراسیون به صورت منفرد یا در گروه‌های کوچک گذاشت. این گیاه آرامش و سادگی را به فضا آورده و یک نقطه کانونی مینیمال و زیبا را ایجاد می‌نماید.

پتوس بهترین گیاه آپارتمانی مینیمال

پتوس یا گیاه پایدار یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای طراحی مینیمال دکوراسیون بوده که فرمی آویزان و سیال دارد. برگ‌های قلبی شکل پتوس پیچیدگی زیادی نداشته و با سادگی این سبک همخوانی دارد. پتوس دارای برگ‌های سبز روشن و تازه است که فضا را زنده و با نشاط نگه می‌دارد. با آویزان کردن این گیاه از سقف یا قفسه‌ها می‌توان فضا را پر کرد، بدون اینکه حجم زیادی را اشغال نماید. پتوس از گیاهان آپارتمانی مقاوم است که به آبیاری و نور کمی هم نیاز دارد.

گیاه دراسنا آبورئا

این گیاه نهایت سبک مینیمالیسم را به نمایش می‌گذارد. چراکه گیاهی ظریف و مهربان بوده و شکل و شمایلی ساده و آسان دارد. همه این ویژگی‌ها در کنار تنه بلند و قائم آن توانسته دراسنا را به یکی از گیاه‌های جذاب و جالب برای دکوراسیون داخلی تبدیل نماید.

گیاه فیکوس لیراتا به عنوان گیاه آپارتمانی مینیمال

اصولاً گیاه فیکوس لیراتی را در گلدان‌های ساده به همراه سنگریزه‌های روی آن نگهداری می‌کنند. اصولاً از لیراتا با نماد پختگی و سنت خانوادگی می‌شناسند. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که از موضوعات حاشیه و جزئیات بی‌اهمیت زندگی‌تان خسته شده‌اید و دوست دارید یک محیط آرامبخش را تجربه کنید، نگهداری فیکوس لیراتا می‌تواند کمک کننده باشد. این گیاه هسته اصلی تزیینات مینیمالیست بوده که دوام و ماندگاری بسیار فراوانی دارد.

گیاهان مینیمال در دکوراسیون

گیاهان آپارتمانی مینیمال

گیاه زامیوکولکاس

این گیاه یک گیاه زنجیره‌ای بوده که برای آپارتمان با طراحی مینیمال بسیار مفید است. برگ‌های پهن، صاف و شکل مستطیلی آن نگاه هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. رنگ این گیاه سبز تیره بوده که رگه‌های آرام‌بخش و خنثی در آن وجود دارد. زامیوکولکاس گیاهی کوچک است که رشد بسیار کمی داشته و فضای زیادی را هم اشغال نمی‌کند. سادگی فرم، رنگ خنثی و نگهداری آسان آن باعث شده تا گزینه محبوبی برای طراحی مینیمال باشد.

گیاه بامبو خاص‌ترین گیاه آپارتمانی مینیمال

بامبو نماد ظرافت و سادگی بوده و دارای ساقه‌های باریک و راست است که حس آرامش و تعادل را به فضا می‌بخشد. اندازه مجموعه بامبو از کوچک تا متوسط متغیر است که برای نگهداری آن باید به آب و نور غیر مستقیم توجه داشته باشید. چیدمان چند شاخه بامبو در یک گلدان شیشه‌ای ظریف و ساده یک عنصر دکوراتیو زیبا و مینیمال را به وجود می‌آورد. خطوط راست و رنگ سبز متعادل آن باعث شده که بامبو گزینه طبیعی و هماهنگ با اصول سادگی در دکوراسیون مینیمال باشد.

گیاه پول چینی

این گیاه دارای برگ‌های گرد منحصر به فرد روی ساقه‌های باریک معروف خودش است که ظاهری ساده و در عین حال جذاب را هدیه می‌دهد.

گیاه کاکتوس

کاکتوس‌ها اغلب دارای اشکال هندسی مانند استوانه، کره‌ای و مخروطی هستند. همچنین الگوهای تکراری شاخک‌ها بر روی آنها وجود دارد که به سادگی سبک مینیمال می‌افزاید. می‌توان از کاکتوس‌های کوچک در گلدان‌های سرامیکی ساده در ترکیب با سایر گیاهان برای طراحی مینیمال استفاده نمود. شما می‌توانید آنها را روی میز و قفسه کنار پنجره قرار دهید. سادگی شکل و رنگ آرامبخش کاکتوس‌ها باعث می‌شود آنها یک عنصر مینیمال زیبا و در عین حال متفاوت در دکوراسیون باشند. البته باید اصول نگهداری از انواع کاکتوس را هم برای دوام و افزایش طول عمر آنها بدانید.

گیاه زاموفیلیا زیباترین گیاه آپارتمانی مینیمال

گیاه زاموفیلیا دارای برگ‌های براق و سبز تیره شبیه کاغذهای تا شده بوده که یک انتخاب ایده‌آل برای مینیمالیست‌ها به شمار می‌آید.

گیاه مناسب برای سبک مینیمال

زاموفیلیا

گیاه انجیر برگ کمانچه

اگر می‌خواهید سبک مینیمال را به خانه خود بیاورید، از استفاده گیاه انجیر برگ کمانچه غافل نشوید. این گیاه دارای برگ‌های بزرگ و ویولن شکل دارد که حسی از طبیعت را به داخل خانه هدیه می‌آورد. از همه مهمتر آنکه ظاهری براق و پیچیده دارد.

گیاه نیلوفر صلح

این گیاه دارای برگ‌های سبز تیره و شکوفه‌های سفید است که آرامش را به فضای مینیمالیست هدیه می‌دهد.

گیاه فیلو دندرون

بهترین کاربرد فیلودندرون در دکوراسیون مینیمال، آویز کردن آن از سقف یا قفسه‌های دیواری در گوشه‌ای از اتاق است. برگ‌های آویزان این گیاه می‌تواند به زیبایی فضای داخلی بیافزاید و عنصری طبیعی و جذاب را به نمایش بگذارد. نکته مهم در مورد فیلودندرون آن است که به مراقبت و آبیاری مرتبی نیاز داشته تا تازگی و زیبایی خود را حفظ کند.

جمع‌بندی نهایی

با توجه به این مطلب، با گل‌ها و انواع گیاه آپارتمانی مینیمال آشنا شدید. برای به وجود آوردن یک طراحی و دکوراسیون مینیمالیستی نیاز نیست که حتماً از طرح‌های پیچیده و یا گیاهان خاصی استفاده شود. با همین گیاهان ساده و قابل دسترس می‌توانید یک هماهنگی ساده و بی‌نظیری را خلق کنید. این گیاهان نه تنها زیباشناسی محیط داخلی شما را افزایش می‌دهند، بلکه از نظر کیفیت هوای داخل خانه بسیار مناسب هستند. برای خرید گیاهان برتر در زمینه طراحی مینیمال می‌توانید به گل فروشی آنلاین نیکراه مراجعه کنید و گیاهان مناسب خود را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *