گل و گیاه

معروف‌ترین گیاهان آپارتمانی آویزی

گیاهان آپارتمانی آویزی

دکوراسیون و طراحی داخل آپارتمان تنها در وجود المان‌ها، مجسمه‌ها و عناصر دیگر خلاصه نمی‌گردد، بلکه گیاهان مختلف از جمله گیاهان آپارتمانی آویزی نیز جزء مهمی برای دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند و برای زیباسازی فضا بسیار مناسب هستند. امروزه با آپارتمانی شدن اکثر خانه‌ها، فضا برای نگهداری گل و گیاهان محدودتر شده است، اما خرید آنلاین گیاهان آپارتمانی آویزی به آپارتمان نشین‌ها کمک کرده تا آنها را در فضای کمتر نگهداری کنند و نهایت لذت را از آنها ببرند. برای آشنایی بیشتر با معروف‌ترین گیاهان آویزی، سعی داریم در ادامه مطلب آنها را معرفی کنیم. پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ویژگی‌های گیاهان آپارتمانی آویزی

همانطور که از نام این دسته از گیاهان برمی‌آید، گزینه‌های زیبا و کاربردی برای خانه‌ها و محیط‌های کوچک بوده و به صورت آویزان نصب می‌گردند. از مهم‌ترین ویژگی‌های آنها می‌توان موارد زیر را معرفی نمود.

  • این گیاهان به جای قرار گرفتن روی زمین یا میز، از سقف یا دیوارها آویزان می‌شوند و فضای کمتری را در محیط اشغال می‌کنند.
  • گیاهان آویزی با شاخه‌های آویزان و برگ‌های زیبا، نمای دکوراتیو و زیبایی به محیط می‌بخشند.
  • همانند سایر گیاهان خانگی، گیاهان آویزی نیز در تصفیه هوا و افزایش رطوبت محیط نقش دارند.
  • بسیاری از گونه‌های آویزی نیاز به مراقبت زیادی ندارند و برای خانه‌های کوچک یا افراد مشغول مناسب هستند.
  • این نوع گیاهان در گونه‌های مختلفی از جمله پتوس، اسکینداپسوس، فیلودندرون، اسپاتی‌فیلوم و بسیاری دیگر وجود دارند.

در کل، گیاهان آویزی گزینه خوبی برای تصفیه هوا و زیبایی بخشی به خانه‌های کوچک یا آپارتمان‌ها هستند.

آشنایی با معروف‌ترین گیاهان آویزی مخصوص آپارتمان

یکی از خاص‌ترین روش‌های نگهداری گیاهان، پرورش آنها به صورت آویزان است. گلدان‌های آویزان، جلوه خاصی به دکوراسیون محیط می‌بخشند. با این روش گیاهان مکان کمی را اشغال خواهند کرد. در ادامه مقاله، به بررسی معروف‌ترین گیاهان آپارتمانی آویزی می‌پردازیم.

انواع گیاهان آویزی

انواع گیاهان آویزی

فیلودندرون

یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی به شکل آویزی، گیاه فیلودندرون می‌باشد. این گیاه متعلق به آمریکای جنوبی بوده و اصولاً در مناطق گرمسیری، گرم و مرطوب رشد و پرورش پیدا می‌کند. شکل ظاهری فیلودندرون به صورتی است که برگ‌های آن سبز روشن و شبیه به قلب است. تنوع آن بسیار زیاد بوده و ساقه‌های آن هم به طور طبیعی به سمت پایین رشد پیدا می‌کنند. برای نگهداری این گیاه، بهتر است آن را در محیطی با نور مستقیم قرار ندهید و همچنین خاک آن را همیشه غنی بدارید. این گیاه، از بهترین گیاهان مناسب آشپزخانه است و گزینه مناسبی برای نگهداری در فضاهای کوچک به حساب می‌آید.

گیاه عنکبوتی از زیباترین گیاهان آپارتمانی آویزی

گیاه عنکبوتی هم به شکل آویزان بوده که دارای برگ‌های راهراه سبز و سفیدِ کمانی است. از همه مهمتر این گیاه به عنوان یک تصفیه کننده عالی هوا شناخته می‌شود و با شرایط نوری مختلف سازگاری بالایی دارد. شما می‌توانید گیاه عنکبوتی را به صورت آویزان در یک گلدان معلق یا یک قفسه بلند بگذارید.

گیاه سروپژیا با برگ‌های قلبی شکل

اگر برای تغییر دکوراسیون منزلتان به دنبال گیاهی آویزی و زیبا هستید، پیشنهاد ما سروپژیا می‌باشد. نگهداری از این گیاه، بسیار آسان بوده و شکل‌های آن به صورت آویزان است. از همه مهمتر این گیاه رشد سریعی داشته و بسیار با دوام خواهد بود. ساقه‌های طولانی و خمیده سراپژیا به راحتی درون یک گلدان قرار گرفته و به صورت شیب‌دار و آویزان به نظر می‌رسند. از مهمترین ویژگی‌های این گیاه، می‌توان به شاخ و برگ قلبی شکل و رنگ سبز و خاکستری آن اشاره کرد. برای اینکه این گیاه، به راحتی رشد کند، بهتر است آن را از نور مستقیم آفتاب به دور نگه دارید.

معروف ترین گیاهان آویزی

انواع پتوس

پتوس

گیاه پتوس گیاه مورد علاقه تمام آپارتمان نشینان است. زیرا این گیاه نگهداری آسانی را می‌طلبد و به راحتی در آپارتمان قابل پرورش می‌باشد. برگ‌های آن به صورت قلبی یا بیضی شکل بوده که دارای شادابی فراوان هستند. این گیاه در حالت طبیعی به صورت خزنده رشد می‌نماید و در گلدان به خوبی به نظر می‌رسد. زیرا ساقه‌های آن طولانی و به آسانی از پایین گلدان آویزان می‌گردند. پتوس دارای گونه‌های مختلفی است و به رنگ‌های گوناگون هم دیده می‌شود، اما شرایط نگهداری در همه گونه‌ها یکسان نمی‌باشد. برای رشد بهتر پوتوس، آن را در محیطی با نور متوسط قرار داده و از نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید.

گیاه بگونیا

گیاه بگونیا از دیگر گیاهان زینتی به شمار آمده که در فصل تابستان و بهار با گل‌های رنگارنگ رشد می‌کند. هر برگ از این گیاه دارای قسمت‌های زیرین و ساقه‌های قرمز رنگ می‌باشد. این گیاه در حالت طبیعی به صورت خزنده رشد نموده و به طور خاص برای کاشت در گلدان مناسب است. بهتر است خاک آن را مرطوب نگه داشته و همیشه خشک نباشد.

گیاه پیچک انگور از گیاهان آپارتمانی آویزی

اگر قصد دارید که حس طبیعت را به زندگی آپارتمان نشینی خود ببخشید، گیاه پیچک انگور را در خانه نگهداری کنید. این گیاه عنصری شاداب و سرسبز به شمار آمده که با قرارگیری در نقطه کانونی منزلتان، حس جنب و جوش را به اهالی منزل القا می‌کند.

گیاهان آویز

سرخس دم روباهی

سرخس دم روباهی از گیاهان آپارتمانی آویزی

با دیدن سرخس دم روباهی قطعاً شیفته زیبایی و منحصر به فرد بودن آن خواهید شد. این گیاه دارای شاخه‌های سوزنی شکل شبیه دم روباه می‌باشد که به دلیل ظاهر متمایز و توانایی برای رشد، به یک انتخاب محبوب برای آپارتمان نشین‌ها تبدیل می‌گردد. از ویژگی‌های مهم سرخس دم روباهی، می‌توان به آبشاری بودن ساقه‌های آن اشاره کرد که جلوه زیبا و خاصی را به دکوراسیون خانه می‌بخشد.

گیاه ساکولنت غوره‌ای

این گیاه برگ‌هایی شبیه غوره دارد که شاخه‌های آن بسیار ظریف و بلند قامت هستند. از نظر شرایط نگهداری باید گفت که شرایط کم نوری و کم آبی را به خوبی پذیرا است. گل‌های این گیاه در فصل بهار به خوبی رشد و نمو دارند. شما می‌توانید گیاه ساکولنت غوره‌ای را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف درون گلدان‌ها قرار داده و در فضایی همانند اداره، منزل یا حتی فضای باز همانند تراس و بالکن مورد استفاده قرار دهید.

برگ بیدی از زیباترین گیاهان آپارتمانی آویزی

این گیاه را جزء گیاهان زینتی پرطرفدار به شمار می‌آورند که دارای برگ‌های سبز تیره و سبز روشنِ متفاوت است. گل‌های آن اغلب در رنگ‌های صورتی، سفید و نارنجی هم موجود هستند. گیاه برگ بیدی در مناطق با نور مناسب و خاک با رطوبت بالا به خوبی رشد می‌کند.

گیاهان آپارتمانی آویز

سینگونیوم

گیاه سینگونیوم

قطعاً با اولین نگاه عاشق و شیفته گیاه سینگونیوم خواهید شد. چرا که این گیاه با شکل و ظاهری جذاب، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. رنگ سبز برگ‌های آن، خیلی خاص بوده و روی آنها نقوش بسیار زیبا و جذابی وجود دارد. برگ‌های سینگونیوم به صورت بلوکی برش می‌خورند و روی سطح آنها رگه‌هایی شبکه‌ای به چشم می‌خورند.

اگزالیس

اگزالیس هم یک گیاه آویزان به شمار آمده که به دلیل برگ‌های باریک و بلند، بسیار جذاب است. این گیاه شاخه‌های ظریفی داشته که به شکل آویزان رشد می‌کند. نکته قابل توجه آنکه برگ‌های این گیاه به رنگ قرمز و یا بنفش هستند که زیبایی خاصی به فضای محیط کار و یا منزل شما می‌بخشد. از این گیاه به راحتی می‌توان در محیط‌های داخلی منزل و یا حتی اداره نگهداری نمود.

گیاه پاپیتال از رایج‌ترین گیاهان آپارتمانی آویزی

همه جا از این گیاه به عنوان گیاهی زینتی و یا دکوراتیو یاد می‌کنند. چراکه به شکل آویز در تزیین محیط عمل می‌کند. این گیاه دارای ساقه‌های بلند و قوی بوده، همچنین دارای برگ‌های سبز و گل‌های زیبا می‌باشد، به شکلی که بسیار جذاب و دلنشین است. برگ‌های پاپیتال، پرپشت، شاداب و رگه دار هستند. گیاه پاپیتال برای اینکه رشد خوبی از خود نشان دهد، به محیطی با دمای گرم نیاز دارد. این گیاه را می‌توانید در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی از دیوار، پنجره و یا سقف آویزان نمایید.

گیاهان جذاب آویزی

گیاه هوویا

گیاه هوویا از جذاب‌ترین گیاهان آویزی

گیاه هوویا با برخورداری از شکل زیبا و جذاب، تزیینی عالی و آویزی مانند را هدیه می‌کند. رنگ برگ‌های هوویا به رنگ سبز تیره بوده و با شرایط نوری مختلف قابلیت سازگاری دارد. گل‌های هوویا به صورت خوشه‌ای سفید رنگ با رنگ قرمز ظاهر می‌گردند. این گیاه با آویز شدن منظره بی‌نظیری را خلق می‌نماید.

مورگانیوم گیاهی براق

از گیاه مورگانیوم به عنوان یکی از زینت بخش‌ترین گیاهان آویزی نباید غافل شد. این گیاه شکلی ظریف و شیک داشته و برای تزیین داخلی فضاها گزینه مناسبی است. برگ‌های مورگانیوم در رنگ‌های متفاوتی از جمله بنفش، نارنجی، سبز و قرمز موجود بوده و در مجموعه‌ای از گل‌ها و برگ‌ها ظاهر می‌گردد. برای رشد بهتر مورگانیوم به شما پیشنهاد می‌دهیم که آن را در محیطی با نور متوسط قرار دهید و از نور مستقیم آفتاب به دور نگهداری کنید.

کاکتوس کریسمس

بسیاری از افراد به دنبال گیاهان آویز آپارتمانی با گلدهی بالا و متنوع هستند. در این میان خرید کاکتوس‌های کریسمس به شدت توصیه می‌گردد. رنگ سبز کاکتوس کریسمس در یک گلدان آویز با رنگ‌های روشن و شاد، همه را شگفت زده خواهد کرد.

سخن پایانی

گیاهان جزء زیباترین عناصر در دکوراسیون خانه بوده و یک طراحی خارق‌العاده و جذاب را خلق می‌کنند. در بسیاری از مواقع فضای کافی برای نگهداری از این موجودات زیبا وجود ندارد و ممکن است حتی از وجود آنها خسته شوید. اما بهترین گیاهان برای نگهداری در آپراتمان، گیاهان آویزی هستند. شما می‌توانید آنها را در کمترین فضای خانه و در هر گوشه به صورت آویزان نگهداری کنید. ما در این مقاله از نیکراه به معروف‌ترین و پر استفاده‌ترین گل‌ها یا گیاهان آویز آپارتمانی اشاره نمودیم. در صورتی که همچنان سوالی برای شما باقی مانده و یا اینکه قصد خرید این گل‌ها را دارید، گل فروشی آنلاین نیکراه را به شما معرفی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *