انتخاب گل و گیاه مناسب, گل هدیه

گل‌های مناسب برای تبریک تولد آقایان

گل تولد آقایان

امروز قصد داریم تا در مورد خرید گل تولد آقایان و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گل‌ها برای این منظور با شما صحبت کنیم.
در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که دیگر کلیشه‌ها قدرت زیادی نداشته و می‌توانیم برای یک مرد دسته گلی زیبا تهیه کنیم. شاید در سال‌های پیش خرید گل برای آقایان و ارسال هدیه در اصفهان کار اشتباهی به حساب می‌آمد، اما امروزه دیگر کلیشه‌ای به نام جنسیت معنا ندارد. هر کسی دوست دارد که گل را به عنوان هدیه دریافت کند. مردها هم از این قاعده مستثنی نیستند. در روزگاری که آقایان ناخن‌های خود را مانیکور می‌کنند و یا حتی به عمل‌های زیبایی نظیر بانوان می‌پردازند. پس هدیه دادن گل به آنها کار عجیبی نیست. اگر شما می‌خواهید به یک مرد هدیه دهید و احساسات خود را نشان دهید ما به شما خریدن گل را پیشنهاد می‌دهیم. اصولاً گل‌هایی که به آقایان برای تولدشان هدیه داده می‌شود با گل‌های خانم‌ها کمی تفاوت دارد. برای شناخت گل‌های مناسب برای آقایان بهتر است این مطلب را از دست ندهید. با ما همراه باشید تا انواع گل مناسب تولد آقایان را به شما معرفی کنیم.

طراحی دسته گل مناسب برای تبریک تولد آقایان

مردها دنیا را سیاه و سفید نمی‌بینند. آنها همانند خانم‌ها عاشق رنگ‌های شاد بوده و از هدیه گرفتن این رنگ‌ها لذت می‌برند. به همین دلیل، ممکن است مردان به رنگ‌های زرد و صورتی هم علاقه نشان دهند. بهتر است رنگ‌هایی برای آقایان در نظر گرفته شود که  همانند تفکر مردانه آنها باشد. این رنگ‌ها شامل بنفش، آبی تیره، مارون و یا هر رنگ تیره‌ای است. اصولاً آقایان دوست دارند تا گل‌هایی با ساختار قوی و مقاوم را در برابر دسته گل ظریف هدیه بگیرند. برای آقایان دسته گلی لوزی یا مثلثی شکل تدارک ببینید. گل‌ها باید بزرگ و پررنگ باشند.

گل‌هایی که به آقایان هدیه می‌دهید باید نماد قدرت و موفقیت باشند. دسته گل‌های توری، مروارید، شکوفه‌ای و با لطافت را برای مردان تهیه نکنید. به جای استفاده از یک گلدان شیشه‌ای از یک گلدان زیبای قرمز و یا تیره استفاده نمایید. اگر می‌خواهید کمی حس شوخ طبعی خود را قاطی این هدیه زیبا کنید، بهتر است گل را داخل لیوان قرار دهید.

برای آقایان جوان از رنگ‌های درخشان استفاده کنید. زیرا رنگ‌های پرهیجان و تند مخصوص جوانان است. اگر سلیقه هدیه گیرنده را نمی‌دانید، بهتر است برای کادوی تولد او از رنگ‌های تیره استفاده کنید. چون همیشه جوابگو است. اکثر مردان به عطر گل و رایحه آن زیاد توجه نمی‌کنند. پس بهتر است تمرکز اصلی خود را بر روی ظاهر و زیبایی آن قرار دهید.

آداب هدیه دادن گل تولد آقایان

اگر قرار است برای همسر، اعضای خانواده و یا دوست خود برای تبریک تولد، گل هدیه دهید، نیاز به رعایت آداب خاصی نخواهد بود. حتی یک دسته گل زیبا می‌تواند عشق و احساسات شما را به نمایش بگذارد. اما اگر قرار است به همکار، رئیس و یا شریک کاری خود گل هدیه دهید، بهتر است برخی از آداب را رعایت کنید. این آداب عبارتند از:

 • اگر شما خانم هستید و قرار است برای آقایی جوان‌تر از خود به عنوان کادوی تولد گل بخرید، بهتر است از خرید دسته گل اجتناب کنید.
 • حتماً در خرید گل علایق و سلیقه فرد را در نظر داشته باشید.
 • از گل‌ها با رنگ‌های تیره و تک رنگ بهره ببرید.
 • گل را با دست چپ هدیه دهید تا بتوانید در زمان هدیه دادن گل با یکدیگر دست دهید.
 • دسته گل‌های مردانه نباید کوچک یا گرد باشند.
 • درون دسته گل نباید از تزیینات تیز و یا نامرتب استفاده گردد.
باکس گل تولد آقایان

بهترین باکس گل برای آقایان

انتخاب بهترین باکس گل برای آقایان

فکر نکنید که هنگام هدیه دادن گل به آقایان محدودیتی وجود دارد و باید گل‌ها حتماً در سبد و یا دسته گل باشند. یک باکس گل مردانه با یک فرم خاص که با گل های مناسب آقایان زینت داده شده است، می‌تواند بهترین هدیه برای آنها به شمار آید. باکس گل‌های مردانه، بر اساس سلیقه مخاطب شما متفاوت هستند. اما می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و آن باکس را طبق سلیقه خود دیزاین نمایید.

بهترین انواع گل تولد آقایان

شاید انتخاب گل مناسب برای تبریک تولد  یک مرد،کار سختی به نظر آید. اما در ادامه سعی کرده‌ایم تا گل‌های مناسب برای این منظور را معرفی نماییم.

گل‌های گرمسیری

گل‌های گرمسیری برای آقایان بسیار مناسب و شیک هستند. دسته گل گرمسیری برای همه فوق العاده و عالی به نظر می‌رسد، اما برای مردان می‌تواند یادآور تعطیلات تابستانی و مسافرت آنها باشد. انواع گل آنتوریوم، یک گیاه گرمسیری است که با گل‌های قرمز و برگ‌های سبز خود چشم هر مردی را به خود خیره می‌کند. گل مرغ بهشتی برای هدیه دادن به آقایان برای تبریک تولد، گزینه‌ای عالی است. این گل شخصیت خاصی دارد و برای آقایان مناسب به نظر می‌آید. علاوه بر اینکه گل‌ها در جعبه گل مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانید آنها را در گلدان قرار دهید.

بامبو از انواع گل تولد آقایان

بامبو، یک گیاهی چند هزار ساله است که نمادی از موفقیت و خوش شانسی است. اگر می‌خواهید به مردی که روز تولدش است بامبو هدیه دهید، مطمئن باشید با این کار برای او آرزوی شانس بیشتر و سلامتی را خریده‌اید. بامبو در فرهنگ فنگ‌شویی عنصر مهمی است. هیچ وقت این گل را با چهار شاخه به کسی هدیه ندهید. زیرا نمادی از مرگ و ناراحتی است.

ساکولنت‌ها

ساکولنت،‌ مناسب مردانی اسست که نمی‌دانند به چه گلی علاقمند هستند .تعدادی ساکولنت و کاکتوس کوچک می‌تواند هدیه عالی برای تولد آقایان باشد و آنها را خوشحال کند. یکی دیگر از دلایلی که ساکولنت‌ها را برای مردان مناسب می‌کند، مقاوم بودن آنها می‌باشد. همچنین می‌توانید ساکولنت را بر روی میز او قرار دهید و حس گرمی و طبیعت را القا کنید.

گل رز

گل رز انتخابی مناسب برای هدیه دادن است و شما می‌توانید با انتخاب این گل زیبا در روز تولد همسرتان، عشق و علاقه‌تان را به او ابراز نمایید. برای اینکه نشان دهید عشق شما نسبت به همسرتان تا چه میزان آتشین است، می‌توانید از رز قرمز استفاده کنید. این گل جزء گل‌های کلاسیک بوده که همیشه خواهان دارد. رنگ‌های مختلف این گل معانی مختلفی را در بر دارند. اگر می‌خواهید برای مردی که دوستش دارید هدیه بفرستید از گل قرمز استفاده کنید و اگر می‌خواهید دوستی و رفاقت خود را به او ثابت کنید، از رز زرد رنگ بهره ببرید.

گل مناسب تولد آقایان

گل مناسب تولد آقایان

گل زنبق بهترین گل تولد آقایان

زنبق‌ها انتقال دهنده حس تحسین شما به فرد مقابلتان هستند. پس برای اینکه این پیام را به همسرتان منتقل کنید، می‌توانید از گل زنبق در دسته گل یا باکس گل استفاده نمایید.

گل‌های آبی

اصولاً رنگ آبی رنگ مردانه در نظر گرفته می‌شود و اکثر آقایان از آن خوششان می‌آید. این درست است که بسیاری از کلیشه‌های جنسیتی از بین رفته است، اما کماکان تقسیم رنگ صورتی و آبی برای زنان و مردان به قوت خود باقی مانده است. آقایان معمولاً با رنگ آبی ارتباط بهتری می‌گیرند و احساس نزدیکی بیشتری می‌کنند. زیر اغلب آقایان یاد گرفته‌اند که رنگ آبی مخصوص آنهاست. البته این یک قانون قابل تغییر است و هر کسی علایق و خواسته‌های خود را دارد، اما این چیزی است که اکثر مردان آن را می‌پسندند.

ارکیده دیگر گل تولد آقایان

اگر مردی که قرار است برای تولد او گل هدیه دهید یک مرد منضبط و مرتب است، به خودش می‌رسد و روحیه حساس و لطیف دارد، ارکیده برای او بسیار مناسب است. این گیاه، شکوفه‌های ریز و حساسی دارد. همچنین گیاهی است که دنبال توجه و نگهداری می‌گردد. گل ارکیده را باید به مردانی هدیه داد که برای خود و اطرافیانشان ارزش بیشتری قائل هستند. هر چقدر مراقبت بیشتری از این گیاه شود، سرحال‌تر باقی می‌ماند.

گل آفتابگردان

گل‌های آفتابگردان علاوه بر زیبایی و گرمای فوق العاده‌ای که دارند، می‌توانند به قلب‌ها نفوذ کرده و مهربانی را به همگان نشان دهند. همانطور که می‌دانید آقایان به تخمه آفتابگردان علاقه شدیدی دارند و همین موضوع باعث شده که گل آفتابگردان را هم دوست داشته باشند. با وجود یک باکس گل پسرانه پر از آفتابگردان، می‌توانید گرما و عشق محیط خود را افزایش دهید و از زیبای آن لذت ببرید.

گل تیلاندسیا

اگر مردی که قرار است برایش کادوی تولد بخرید، حواس پرت است و می‌ترسید که از گل به خوبی مراقبت نکند، تیلاندسیا گیاهی بسیار عالی است. این گیاه نور زیادی نمی‌خواهد و رشد بیش از حدی ندارد. همچنین به صورت طبیعی، آب را از طریق هوا جذب می‌کند. با اسپری کردن آب به این گیاه نیازهای آن را تامین می‌نمایید. شما می‌توانید در کنار این گیاه، یک اسپری آب نیز به مرد مورد نظر خود هدیه دهید تا خیال او را راحت کنید.

گل داوودی از دیگر انواع گل تولد آقایان

گل‌های داوودی نمادی از دوستی و رفاقت هستند. نگهداری از داوودی‌ها بسیار ساده است و به عنوان یکی از انواع گل شاخه بریده مقاوم برای مدت طولانی زندگی می‌کنند. این گل در اندازه و رنگ‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانید از رنگ‌های تیره آن برای هدیه دادن به آقایان استفاده کنید.

گل آلسترومریا

آلسترومریا پیام آور ثروت، خوشی و دوستی است. این گل علاوه بر اینکه یک گل بسیار زیباست، استفاده از آن در انواع باکس گل و یا دسته گل جلوه خاصی دارد.

گل ادریسی یا هورتانسیا

این گل زیبا که در فصل بهار به وفور یافت می‌شود، نماد تشکر، رحمت و زیبایی است. این گل با تعداد زیاد شکوفه‌هایی که در یک ساقه وجود دارد، به نمادی برای طبیعت، صمیمیت و ثروت هم تبدیل شده است. گل ادریسی انتخابی خاص و بی‌نظیر برای هدیه دادن به آقایان به حساب می‌آید.

گل لاله

آقایان از لاله‌های بزرگِ بنفش، قرمز و زرد خوششان می‌آید. این گل زیبا با قد بلند و گل‌های رنگارنگ و برگ‌های سبزش از مناسب‌ترین انواع گل تولد آقایان و هدیه مناسب برای یک مرد می‌باشد. لاله، نمادی از بهترین بودن و عشق عمیق است. همچنین چون در اوایل بهار شکوفا می‌شود، نمادی از تولد مجدد و شروع تازه است که آن را تبدیل به هدیه عالی برای تولد و ترفیع شغل می‌کند.

نکات مهم در خرید گل تولد آقایان

در هنگام خرید گل برای تولد آقایان، توجه به نکات زیر پیشنهاد می‌شود.

 • رنگ‌های متنوع انتخاب کنید.
 • از گل‌های با ماندگاری بالا مثل ارکیده، ژربرا و کلاه میرحسن استفاده نمایید.
 • سایز دسته گل را متناسب با مناسبت و بودجه خود برگزینید.
 • برای بسته‌بندی می‌توانید از کاغذهای طرح‌دار یا رنگ‌های تیره‌تر مثل مشکی، خاکستری یا آبی استفاده کنید.
 • کارت تولد متناسب با سن آقا باشد.
 • از اضافه کردن جزئیاتی مثل بادکنک یا شمع خودداری کنید.
 • برای ارسال گل، بسته‌بندی محکم و مطمئن انتخاب کنید تا گل‌ها پژمرده نشوند.
 • گل را چند ساعت قبل از تحویل سفارش بدهید تا تازه باشد.

جمع‌بندی نهایی

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه در مورد انتخاب و خرید گل تولد آقایان است را به شما شرح دهیم، چرا که گل‌ها زیبا هستند، همچنین راهی کم خرج برای نشان دادن عشق شما به شمار می‌روند. حال که متوجه شدید که آقایان با دریافت گل‌ها احساس خوب و ارزشمندی دارند، پس با ارسال یک باکس گل یا دسته گل، سوپرایز ویژه‌ای را رقم بزنید. برای انجام این کار با نیکراه در ارتباط باشید تا خاطره خوب و ماندگار را برای کسانی که دوستشان دارید، خلق کند. قطعاً خرید دسته گل اینترنتی در اصفهان یا سفارش باکس گل آنلاین در اصفهان، بسیار عاشقانه است و مطمئناً همسر شما را خوشحال خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *